Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

HROMADY SNĚHU, spousty nehod, lidé bez proudu: Tady je situace nejhorší!

Situace na D1 u Větrného Jablůnkova v úterý
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
dopravní kolaps
Silný vítr a sněžení komplikují dopravu v Česku. Jako by toho nebylo málo, občané některých měst jsou bez elektřiny. Situace je nejhorší na severu Čech, sníh však dopravu zkomplikoval téměř na všech místech České republiky.

Bez elektřiny má být zhruba okolo devíti tisíc odběratelů. Nejhůře na tom jsou občané Jablonce nad Nisou, Děčína a Semil, kde už od včerejšího večera platí kalamitní stav. Počet domácností bez proudu se naštěstí snižuje.

Dopravní komplikace přinesl sníh především na západ a sever Čech, silnice jsou pokryty ledovkou a řidiči by tak měli dbát zvýšené opatrnosti. Řidiči mají problémy i v Praze, sníh na silnicích klouže. Komplikace v Praze se týkají i veřejné dopravy, někteří lidé na svůj spoj čekali i o více než půl hodiny déle, jiní čekali zcela zbytečně.

Od rána už se na silnicích odehrála spousta nehod. U obce Chrastava na Liberecku narazilo auto do spadlého stromu, nehoda se obešla bez zranění. Kromě aut bourají i autobusy, například v Letech v Praze narazil autobus do osobního auta.

Stav by se měl v nížinách zlepšit především o víkendu, kdy o něco vyšší teploty přinesou oblevu. Na horách se však sníh podle prozatimních předpovědí má udržet.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy