Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Hromadná sebevražda zvířat: 600 psů skočilo z prokletého mostu! Co je nutí k ukončení života?

Most ve Skotsku nutí z neznámého důvodu psy k sebevraždě.
+ Další fotografie
Experti na oblast zvířecí psychologie nedokážou vysvětlit záhadný jev, který se odehrává na patnáct metrů vysokém mostu ve Skotsku. Již šest stovek psů z něj totiž dobrovolně skočilo dolů a část z nich pád pochopitelně nepřežila.

Co se na záhadném mostě vlastně děje? Vysvětlení se různí. Někteří se domnívají, že psi jsou prostě zvědaví a doplatí na to. Jiní si myslí, že tam úřaduje duch Lady Overtoun, která je už přes sto let pravidelně vídána v poblíž stojícím gotickém hradě.

Za tuto teorii se postavil dokonce i učitel filozofie Paul Owens, který deníku Sun řekl: „Stál jsem tam před dvěma roky a najednou jsem ucítil silné dloubnutí. Někdo nebo něco mě chtělo z toho mostu shodit také. Stejně jako ty psy.“

Místo má skutečně temnou historii. V roce 1994 z tohoto mostu shodil jeden otec svého syna a okamžitě ho tak zabil. Ten samý otec se pak na mostu pokusil spáchat sebevraždu.

Smrt psů zde byla tak častá, že byl na obou koncích mostu dokonce vztyčen nápis: „Nebezpečný most. Prosím, mějte své psy vždy na vodítku.“

Další z vysvětlení tvrdí, že pod mostem žijí norkové a psi je zkrátka chtějí ulovit. To ale zase moc nesouhlasí s výpovědí majitelky fenky, která patnáctimetrový skok přežila.

„Zrovna jsme vystoupili z auta a ona okamžitě běžela k tomu mostu… otočila hlavu, podívala se nahoru a udělala obrovský skok do prázdna. Nikdy nezapomenu, jak strašný řev vydala ihned po odrazu,“ popsala Alice Trevorrow.

Alice tak potvrdila, že fenka Cassie na mostě rozhodně dlouze nečichala a skočila v podstatě okamžitě. Teorie o norcích tak v praxi rovněž neobstojí.

Záhada skotského mostu proto stále pokračuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články