Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Hromadná sebevražda ve Zlíně: Podivná rodina se bála ničivé planety Nibiru

Zdroj: Facebook.com - Wery Nevimjaká
Cesta do ráje
Matka a její dva dospělí potomci toužili po ráji, a tak spáchali hromadnou sebevraždu. V minulosti se zajímali o náboženská témata a ezoteriku. Smrt to byla promyšlená a plánovaná dlouho. Pro dobrovolný odchod se rozhodli z obavy z ničivé planety Nibiru, a tak spolykali hrst prášků. Těla našli až za několik měsíců.

Případ se odehrál na okraji Zlína, kde sedmašedesátiletá žena žila se dvěma dospělými potomky, dcerou (34) a synem (37). Všichni tři spáchali hromadnou sebevraždu. O rodině nikdo nic nevěděl a nikdo se s nimi nestýkal. Sousedům tedy nebylo divné, že je nevídají. Nad přeplněnými schránkami se podivovala jen pošťačka.

„Členové rodiny několik měsíců vyhledávali na internetu webové stránky s různou náboženskou, duchovní a ezoterickou tematikou. Zajímali se o život po životě, o útěk z tohoto, jak se říká, slzavého údolí do života v rajské zahradě bez starostí a bolesti,“ uvedl státní zástupce Leo Foltýn, který vyšetřování případu dozoroval.

Kriminalisté zjistili, že členové rodiny zřejmě žili v izolaci. Matka naposledy telefonovala loni 23. října, dcera o 4 dny později poslala jednu esemesku. Syn si projížděl internetové stránky v mobilu na začátku listopadu. 5. února jejich těla nalezl otec dětí a ženin bývalý manžel až po několika měsících.

V domě bylo nalezeno relativně velké množství prášků na spaní, sekačka na trávu a igelitové sáčky. Podle všeho si všichni tři vzali prášky a pustili sekačku. Otec se s dětmi příliš nestýkal. Proč lidé zemřeli, bylo dlouho tajemstvím. Podle MF Dnes jsou ale za smrtí náboženské motivy a obavy z bájné planety Nibiru, která má ničivou sílu.

Podle lékařů nastala smrt 19. listopadu 2017, což mělo být podle některých sekt datum konce světa.

Na webech zaměřených na ezoteriku se píší nejrůznější věci. Nibiru je ničivá planeta, nazývaná někdy jako X. Má být na okraji naší sluneční soustavy. Americká vesmírná agentura NASA vyvrátila, že by taková planeta existovala.

Po Zlíně se začaly objevovat letáky, které lákaly do ráje. Dle nich měla přiletět kosmická loď. 18. listopad, den před smrtí rodiny, je výročí hromadné sebevraždy v Guyaně. V roce 1978 zemřelo přes 900 členů sekty s názvem Chrám lidu.

Dle sousedů dcera ženy celý den sedávala na dětském hřišti, zmateně hovořila a vydávala svého bratra za partnera. Další střípek do mozaiky je dopis, který dala dcera kolegyni, když dala před dvěma lety výpověď v práci.

„Až zemřu nebo tvoje děti budou už dospělé, otevři ho,“ řekla jí. Bylo v něm, že by kolegyně měla přemýšlet, jak žije, jsou i jiné duchovní světy, kde je lépe. Podle vyšetřování byly do „jiných světů“ ponořené spíše děti a matka se do toho nechala vtáhnout.

Dle státního zástupce to bylo samostatné a dobrovolné rozhodnutí. Nikdo je nenutil.

Související články

Další články