Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Hromadná otrava turistů v Chorvatsku s tragickými následky: Jeden zemřel

dovolenkový ráj
Na tragickou dovolenou patrně nikdy nezapomene skupina italských turistů, kteří si jeli užít dovolenou do Chorvatska a místo toho skončili v nemocnici. Bohužel jednoho z turistů se už záchranářům zachránit nepodařilo. Za zdravotními komplikacemi lidí stojí otrava zatím neznámou látkou. Policie a odborníci zkontrolovali jídlo v restauraci, ve které turisté jedli, a žádné pochybení nenašli. Co tedy stojí za smrtí jednoho z nich?

„Všichni, kteří jsme se otrávili, jsme na lodi spali na pravoboku. Řekl bych, že se do ventilace dostaly výpary od motorů, že šlo o poruchu. Věřím, že jídlem to nebylo, protože děti, které dopadly nejhůře, večeři nejedly. V restauraci nás bylo šest, čtyři mají symptomy, další dva jsou v pořádku,“ řekl pro noviny Vecernji List bývalý italský senátor Bruno Mancuso.

Policie zatím netuší, z čeho se mohli turisté otrávit, ale mají podezření na oxid uhelnatý, který měl unikat z lodního motoru. Skupina pěti italských turistů se otrávila na lodi, která vyplula z chorvatského Hva­ru.

Jeden ze šestice, sedmapadesátiletý manažer řetězce supermarketů, Eugenio Vinci, bohužel zemřel. „Zemřel brzy, tak ve tři ráno. Ale nezemřel na následky otravy, ztratil vědomí, spadl a praštil se do hlavy o vanu,“ prozradil Mancuso.

Dalších pět lidí skončilo v nemocnici včetně bývalého italského senátora Bruna Mancusa a jeho manželky. Podle listu Dnevnik.hr jsou na tom nejhůře děti, které bojují o život a je jim 5 a 14 let. Vyšetřovatelé a inspektoři prověřili restauraci, ve které turisté jedli, ale nenašli žádnou závadu. Případ se i nadále vyšetřuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články