Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Hromadná otrava na letním táboře u Plzně: Pro 50 dětí museli přijet záchranáři

Hromadná otrava na letním táboře u Plzně: Pro 50 dětí museli přijet záchranáři
Zdroj: unsplash.com
otrava na táboře
Na dětském táboře v Chříči na Plzeňsku museli ve čtvrtek večer zasahovat záchranáři, protože desítky dětí se tam přiotrávily. Je možné, že se tak stalo po konzumaci jídla, nicméně nejsou vyloučené ani jiné možnosti. Případem se zabývá policie a v současnosti vyšetřují případ pro podezření z ublížení na zdraví.

Z dětského tábora ve středisku Machův mlýn u Chříče na Plzeňsku muselo být ve čtvrtek večer hospitalizováno několik desítek dětí. U dětí se totiž objevily vážné zažívací potíže. Zdravotní problémy mělo podle mluvčí krajské záchranky Márii Svobodové zhruba šedesát dětí. Později však počty upřesnili. Celkem se přiotrávilo 50 dětí a pět dospělých.

Naštěstí žádné z dětí nebylo ohroženo na životě. Celkem 26 dětí bylo převezeno do pražských nemocnic a 24 dětí do nemocnic v Plzni, kam byli transportování i dospělí.

Otrava se u všech projevila zejména zvracením a průjmem. Na místo vyrážely sanitky ale i evakuační autobus hasičů. Na táboře bylo celkem 160 dětí.

Zdravotní obtíže jsou zřejmě z jídla. "Vypadá to na intoxikaci z jídla. Na místo jede šest našich pracovníků. Musíme provést epidemiologické šetření a odebrat vzorky," sdělil večer šéf krajské hygieny Michal Bartoš. Samozřejmě nevylučují ani jiné možnosti. Otrava mohla nastat například z vody nebo i z něčeho jiného.

Na výsledky hygieniků se stále čeká. Výsledky testů pak ukáží, co bylo přesnou příčinou problémů.

Související články

Další články