Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hroby slavných osobností: Gottův září na sto metrů, Menšíkův působí velmi skromně

Hrob zpěváka Karla Gotta.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Dušičky

Dušičky slouží jako vzpomínka na všechny zesnulé. Proto právě v tento den spousta lidí chodí na hřbitovy, zapaluje svíčky a nosí květiny pro své pozůstalé. Jak vypadají hroby slavných osobností? Karel Gott je v obležení květin a u Daniela Nekonečného nechybí žlutá barva.

V celé České republice se v úterý 2. listopadu slaví Dušičky, tedy svátek zemřelých. Lidé chodí zapalovat svíčky a zavzpomínat na své nejbližší, kteří už nejsou mezi živými. Lidé však nemusí vzpomínat jen na blízké, ale na hroby nosí svíčky i květiny třeba slavným osobnostem, které pro ně mnohé znamenaly.

V hojném měřítku lidé chodí zapalovat svíčky ke hrobu zpěváka Karla Gotta (†80), kde jich je opravdu mnoho. Stejně tak květin či různých andělíčků. Zlatý slavík zemřel 1. října 2019 a je pochován na Malvazinkách.

Hroby slavných po celé Praze

Navštěvovaný je ale například i hrob zpěvačky Evy Pilarové (†80). Ta zemřela v březnu 2020 na selhání ledvin. Její hrobeček se nachází jen pár metrů od Mistra Karla Gotta na Malvazinkách, s nímž si byla blízká.

Hrob oblíbeného herce a komika Vladimíra Menšíka (†58) se nachází na Olšanských hřbitovech. Menšík zemřel pouhý rok před sametovou revolucí v roce 1988 na následky těžkého astmatu, kterým dlouhodobě trpěl.

Honosný a veliký hrob Jana Kočky mladšího (†28) se nachází na pražských Olšanech. Jan patřil do rodiny podnikatelů, která vlastnila například lunapark na pražském Výstavišti. Zemřel ve věku pouhých osmadvaceti let při dopravní nehodě na dálnici D11. Dopravní nehodu sám způsobil, když se dostal do protisměru.

Podívejte se v galerii na další hroby slavných osobností!

Související články

Další články