Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Zrádci (reality hra)

Hrobové ticho, sebevražda i znechucení: Tohle je top 7 zajímavostí o komedii Hodíme se k sobě, miláčku...?

Záběry z filmu Hodíme se k sobě, miláčku...?
Zdroj: Filmové studio Barrandov
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
zajímavosti

Je to už téměř padesát let, co se na československém filmovém plátně objevila komedie Hodíme se k sobě, miláčku...? Ta vypráví o tom, co se může stát, když člověku vybere "ideálního" partnera do života počítač. Snímek se stal pro některé diváky i filmovou klasikou, kterou si nenechají v době vysílání za žádnou cenu ujít, a to i díky skvělému hereckému výkonu v čele s Janou Brejchovou, Vlastimilem Brodským, Ivou Janžurovou a Františkem Peterkou. Pokud film neznáte, pak byste o jeho poznání neměli přijít, avšak i pokud jste velkými fanoušky, tak vám možná unikly nějaké zajímavosti ze zákulisí a redakce eXtra vám přináší sedm z nich.

Manželé ve filmu i v realitě

Ve filmu Hodíme se k sobě, miláčku...? tvoří Jana Brejchová a Vlastimil Brodský manželský pár. Ten však tvořili i v reálném životě, a to dokonce 10 let. Paradoxní je, že v té době procházeli také manželskou krizí.

Smutný životní příběh režiséra, který spáchal sebevraždu

Protože komedie vydělala 5 milionů korun, tak se režisér Petr Schulhoff rozhodl pro natáčení druhého dílu. Ten ale nakonec světlo světa nikdy nespatřil, Schulhoff vyrůstal v židovské rodině a dokonce se svým otcem strávil část dětství v koncentračním táboře, kde mu táta zemřel v náručí. Od té doby se potýkal s těžkými depresemi, děti nikdy neměl a v roce 1986 spáchal sebevraždu, za kterou zřejmě stálo i vážné onemocnění.

Nebyl prostor pro dobré nápady ani improvizaci

Petr Schulhoff měl natáčení celého filmu pod naprostým dohledem. Hercům dokonce nedával ani příliš prostoru na improvizaci či dobré nápady, protože měl pro každou scénu už vtip či glosu vymyšlenou.

V šatně panovalo hrobové ticho

Filmoví novomanželé Iva Janžurová a František Peterka spolu mimo natáčení nikdy nemluvili. Když čekali, až přijdou opět na scénu, tak se v šatně věnoval každý své činnosti. Většinou si oba četli, a tak neprohodili ani slovo.

Velký zájem diváků

Film šel do kin 1. července roku 1975 a za dobu promítání jej navštívilo 852 630 diváků.

Ztracený a nalezený obraz se vydražil za miliony

Ve filmu ukazuje Josef Bláha Janě Brejchové reprodukci malby od Maxe Švabinského - Splynutí duší. Švabinský namaloval několik variant tohoto obrazu a jedna z verzí byla od roku 1896 považovaná za ztracenou, avšak obraz se objevil v roce 2016 na české aukci, kde byl vydražen za 7 900 000 Kč, což sdílel portál ČSFD.

Vladimír Menšík si nesedl s režisérem a odnesl si následky

Postava instalatéra, kterého ztvárnil Vladimír Menšík, měla být o něco rozsáhlejší. Avšak si herec nepadl do oka s režisérem a nakonec byl z celého průběhu natáčení znechucený. Kdyby to prý tušil, tak by roli nepřijal. "Menšík z toho průběhu natáčení byl úplně znechucený. Říkal, že kdyby tohle tušil, nikdy by do toho nešel. Schulhoff byl puntičkář, Menšík improvizátor – to nešlo dohromady. Také od té doby spolu už nikdy nic nenatočili," řekl pro deník Aha! pamětník natáčení.

Nicole ze Zrádců se vysmála Andree Bezděkové, že ji nepoznala: Ta to nevydýchala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy