Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hrob Libušky Šafránkové (†68) ukázal tajemství jejího jména!

Krásná Libuška Šafránková.
Zdroj: se souhlasem Filmové studio Barrandov
+ Další fotografie
Tajemství jména

Nedávno zesnulá Libuška Šafránková (68) bude pochovaná v moravských Šlapanicích. Spočine tak hned vedle milovaných rodičů. Hrob navíc odhalil, že se Libuška jmenuje po mamince a její mladší sestra po tatínkovi!

Libuška Šafránková dostala jakožto prvorozená dcerka jméno po mamince. Paní Libuše se narodila 27. března 1937 a zemřela 24. srpna 2008. V posledních letech života se o ni dcera Libuška starala a její maminka se dožila jednasedmdesáti let.

Milovaný tatínek

Tatínek Miroslav Šafránek však zemřel předčasně. Narodil se 24. října 1927 a zemřel 5. února 1984, kdy mu bylo pouhých šestapadesát let. Podlehl otravě krve a Libuška i její sestra tatínkovu smrt velmi těžce nesly. Na otci byla Libuška prý dokonce až závislá. V dětství ji toho hodně naučil a neustále ji podporoval v umělecké kariéře. Aby také ne. Sám byl muzikant a v rodných Šlapanicích u Brna vyučoval hru na trumpetu a harmoniku. Po tatínkovi je zase pojmenovaná mladší sestra Miroslava (63), která byla v minulosti také herečkou.

Tajemství fotografie na parte

Ne nadarmo měla Libuška na svém parte fotografii, na níž je ona s jejím otcem ve Šlapanicích. Právě v této obci proběhne v pátek 2. července zádušní mše a následné uložení urny do rodinného hrobu. Zatím ale není jasné, kdo všechno přijede.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy