Jak Sparta Praha hospodaří s talenty? To popsal bez obalu Patrik Schick. Ten nedávno za miliardu korun přestoupil ze Sampdorie Janov do AS Řím. Ve Spartě mu nabízeli směšné peníze a nepoznali, jaký je to talent – psali jsme ZDE.

Patrik Shick také pro magazín Reportér popsal, jakým stylem pracuje Jaroslav Hřebík, který se na Spartě má starat o mládež.

„Se starším dorostem Sparty jsme hráli zápas v Jablonci, výsledek tři nula, já dal dva góly, jeden krásně do šibenice, takže spokojenost a všichni vysmátí. Za dvě hodiny jsme přijeli do našeho centra na Strahově a tam si mě do kanceláře zavolali sportovní ředitel Jaroslav Hřebík a trenér Martin Hašek. Byl jsem si jistý tím, že mě chtějí pochválit, ale když jsem vešel dovnitř, došlo mi, že něco nehraje – i tak jsem ale nečekal následující kartáč. Měli už připravené video z Jablonce a sestříhané moje akce. Začali s tím, že nebojuji, nevracím se do obrany, nepracuji pro tým. Že prý mám pověsit kopačky na hřebík, protože moje kariéra nesměřuje k profíkům, ale do kytek, a že vlastně vůbec nechápou, proč ve mně lidi vidí takový talent,“ uvedl Schick bez obalu pro magazín Reportér.

Patrik Schick také dodal, že chtěl na sobě dále makat a rozvíjet to, v čem je dobrý – tedy útočná síla, vytváření šancí a zakončování. Hřebík a Hašek ale po něm chtěli, aby bránil. Je dobře, že tento fotbalový klenot už je u profíků v Římě. Tam z něj obránce dělat nebudou.