Michal Hrdlička byl neslavně vyhozen z Novy. Hovoří se o tom, že skončil kvůli opileckému řádění v Karlových Varech. Navíc na Nově působí matka jeho dcery, která si Hrdličkův odchod z budovy hodně přála. Lucie Borhyová (38) je prý velmi ráda, že Hrdlička z Novy zmizel. V posledních týdnech přestali nad Hrdličkou držet ochrannou ruku i jeho šéfové. Vadilo jim, že Hrdla fláká pracovní povinnosti a působí arogantně.

Dnes Hrdličkovi reálně hrozí, že se na televizní obrazovce dlouho neobjeví. Běžel se zeptat do Primy, zda by ho nechtěli, ale tam řekli rázné NE.

Ve hře je už tak nějak jen televize Barrandov, kde na Hrdličku také rozhodně nečekají.

„Konkrétní jména osobností, které se budou objevovat na naší stanici se startem podzimního formátu, oznámíme s dostatečným předstihem. Pokud však vím, tak jméno pana Hrdličky se v seznamu osobností doposud neobjevilo,“ uvedla mluvčí TV Barrandov Kristýna Smejkalová.

„Jeho obličej působí po tom všem nedůvěryhodně. Kdyby chtěl jít na ČT, je pro ni moc komerční. A hlavně je to průšvihář, který by veřejnoprávní televizi mohl udělat negativní reklamu,“ řekl Blesku mediální odborník Petr Burda.

Když bude mít Hrdlička štěstí, mohl by komentovat fotbalové zápasy pro nějaký menší webový nebo televizní projekt. Jeho hlas sice tahá za uši, ale dráždí mnohem méně než pohled na jeho obličej, soudí diváci i mediální odborníci.