Pui má sice páníčka a svého majitele, ale celý den tráví tím, že se toulá po thajském hlavním městě Bangkoku a domů si chodí, jak se mu zachce nebo když má hlad. V okolí jeho bydliště ho znají moc dobře, slouží za takového ochránce čtvrti, a jak je vidno, ne náhodou.

Pes se totiž nedávno zase vydal na toulky a na skládce u silnice našel igelitový balíček a v něm bylo pohozené novorozeně. Pui tašku odtáhl až na práh svého domu a začal štěkat na svého majitele, aby upoutal pozornost. Pan Gumnerd Thongmak ale poslal svou neteř Sudarat (12), aby se šla podívat, co Pui zase vyvádí. Když podrobila podivný dárek důsledné prohlídce, našla v něm malé děvče. Rodina okamžitě informovala úřady a novorozeně se povedlo zachránit.

V nemocnici zjistili, že dívenka se narodila předčasně, takže si pobyde ještě nějaký čas v inkubátoru. Už se jí ale hledá náhradní rodina a na dítě se bylo podívat pět rodičů, kteří usilují o její adopci. Není to první případ z Asie, kdy dítě bylo takhle krutě odvrhnuto matkou − ještě nedávno celý svět šokoval příběh bestie, která své narozené dítě spláchla do záchodu.

I tady okamžitě zahájili pátrání po matce, která malou dceru odhodila na skládku. Mezitím se ale z Puiho stal hrdina a odteď ho zná celé Thajsko, nikoliv jen bangkokská čtvrť, kde mají tohoto psa za svého ochranáře.