Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hrdinové ze záchranky: Češi zmatkují před sanitkou, porušují tím zákon, říká advokát Maxa

+ Dalších 7 fotografií
Projekt eXtra.cz
Když se po komunikaci řítí sanitka se zapnutým modrým majákem, drtivá většina řidičů zákon nezná a neví, jak se má v dané situaci chovat. Mnohdy zmatkují a často nastane situace, která rozhodně s plynulým průjezdem záchranářského vozidla nemá nic společného. Jenže jsou případy, kdy ve voze leží pacient a bojuje o svůj život. Mnozí řidiči se tak často dostanou do střetu se zákonem...

Situací, které komplikují posádce sanitky život, je na českých silnicích vidět nemalé množství, jde prakticky o denní záležitost. Řidiči by v první řadě neměli v situaci, kdy za sebou na silnici uvidí záři modrých majáků a slyší sirény, ztratit hlavu. Právě neuváženou a zbrklou reakcí by totiž mohli ohrozit jak sebe, tak zasahující záchranáře.

A právě tím, že řidiči často zmatkují možná v dobré víře, že chtějí umožnit hladký průjezd vozidlu s modrým majákem, poruší zákon. Redakce eXtra.cz oslovila odborníka přes dopravu, advokáta Tomáše Maxu, který vysvětlil, co je hlavním problémem.

"Zákon ukládá řidiči, aby umožnil sanitce bezpečný a plynulý průjezd komunikací. Takže ti řidiči, kteří se nechovají tak, aby tento průjezd zajistili, tak poruší zákon a hrozí jim pokuta. Jde o postih, kdy řidiči hrozí bloková pokuta až do výše 1500 korun a ve správním řízení 1500 až 2500 korun," upřesnil Maxa.

Jak se mají řidiči správně na silnici chovat? A měla by se zlepšit informovanost řidičů? Podívejte se na exkluzivní video, v němž promluvil odborník přes dopravu.

DALŠÍ DÍL SERIÁLU HRDINOVÉ ZE ZÁCHRANKY PŘINESEME NA WEBU EXTRA.CZ JIŽ V SOBOTU

Úvodní díl seriálu – Hrdinové ze záchranky – NAJDETE ZDE

1. díl seriálu - Češi se často chovají katastrofálně. Vůbec neřeší, že jede sanitka - NAJDETE ZDE

Související články

Další články