Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hrdinové ze záchranky: Češi se často chovají katastrofálně. Vůbec neřeší, že jede sanitka

+ Dalších 7 fotografií
SERIÁL EXTRA
Denně svádějí boj o lidský život. Jejich práce ale obnáší mnoho úskalí - třeba na českých silnicích, kdy se setkávají s ignorancí, agresivitou, ale hlavně s řidiči, kteří když spatří modrý maják, zmatkují... Taková je práce záchranářů. Redakce eXtra.cz ve středu uvedla první díl seriálu nazvaného Hrdinové ze záchranky, který poukazuje na špatnou informovanost a lhostejnost řidičů na českých komunikacích, kteří záchranářům značně komplikují jejich práci - přitom zachraňují lidské životy.

Když se rozezní zvuk sirény a rozbliká se modrý maják na silnici, řidiči by měli zpozornět a snažit se vytvořit takzvanou záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Jenže často se tak neděje... V mnoha případech řidiči zmatkují.

"Problémem jsou čeští řidiči. Jezdíme i do zahraničí, kde se s tolika problémy na silnicích nesetkáváme. V Česku je to zkrátka horší než lepší," řekl eXtra.cz záchranář Bořek Bulíček, který zachraňuje lidské životy téměř 30 let.

Čím je to způsobeno? "Mladí řidiči jsou rok od roku agresivnější v jízdě a myslím si, že neberou záchranku, že to je organizace, která se snaží pomáhat lidem, zachraňuje životy. Mnohdy se setkáváme s tím, že řidiči si zkrátka myslí, že sanitka je blikající auto, které jim vytvoří cestu na té silnici," popsal pohled řidiče záchranky Bulíček.

Co řidičům komplikuje nejvíce život a jak to v realitě vypadá pohledem řidiče záchranky, na to se podívejte ve videu.

DALŠÍ DÍL SERIÁLU HRDINOVÉ ZE ZÁCHRANKY PŘINESEME NA WEBU EXTRA.CZ JIŽ V PÁTEK

Úvodní díl seriálu – Hrdinové ze záchranky – NAJDETE ZDE

Související články

Další články