Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hrdinové ze záchranky: Boj o život je otázkou sekund! Bezohledný řidič zvyšuje smrtící riziko

+ Dalších 7 fotografií
SERIÁL EXTRA
Bojují o životy dospělých, ale i dětí, jejichž stav vyžaduje lékařskou pomoc. A to ať už jde o stav způsobený dopravní nehodou, pádem z výšky, či jinou nešťastnou událostí, která si vyžaduje převoz do nemocnice. Zachraňují lidské životy. Řeč je o záchranářích. V seriálu redakce eXtra.cz s názvem Hrdinové ze záchranky vám, čtenářům, ukážeme, že jejich poslání není jednoduché. A mnohdy jim práci komplikují řidiči, když neví, jak se na silnici chovat.

Pro někoho je vůz záchranky jen houkající auto s blikajícím modrým majákem. Mnohdy jsou na českých silnicích vidět situace, které komplikují záchranářům plynulý průjezd k pacientovi, který bojuje o život. Nebo se ho snaží transportovat do nemocnice... Jde o minuty. Ale často se stává, že kvůli špatné informovanosti, nepozornosti, bezohlednosti řidičů na komunikacích není průjezd sanitky plynulý. Přitom nikdy nevíte, jestli sanitka náhodou neveze někoho z vašich blízkých.

Přitom by stačilo málo. Více respektu a informací, jak v těžkých situacích jednat. "Řidiči mnohdy zmatkují, když zaznamenají, že jede sanitka," shodují se všichni, které redakce eXtra.cz oslovila v seriálu Hrdinové ze záchranky. Ať už jde o záchranáře, dopravního experta, nebo mluvčí záchranářů.

Podívejte se na video, kde naleznete první díl velkého seriálu o záchranářích, který redaktoři eXtra.cz připravili. Sami uznáte, že ne nadarmo se říká, že pokud nejde o život, nejde o nic. Na českých silnicích by to mělo platit dvojnásobně.

Sledujte portál eXtra.cz, ve čtvrtek 18. července vám přineseme 2. díl reportáže s názvem Hrdinové ze záchranky.

Související články

Další články