Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Hrdinové ze StarDance: 3 příběhy tanečníků na vozíčku, které chytnou za srdce

+ Dalších 16 fotografií
Sobotní kolo StarDance 2018 bylo ve všech ohledech speciální. Tentokrát nikdo nevypadl, ale každý hvězdný pár byl doplněn o dalšího tanečníka. Těmi se stali členové Centra Paraple, které pomáhá lidem upoutaným na invalidním vozíku. Vybrali jsme tři jejich nejdojemnější příběhy!

StarDance 2018 je za svou polovinou a zvítězit může jen jeden pár. Přestože v sobotu řady tanečníků nikdo nepustil, bodovalo se jako v každém kole. A nejlepší hodnocení získala Pavla TomicováMarkem Dědíkem.

Účastníkům taneční show se povedlo vytancovat přes 15 milionů pro Centrum Paraple, které pomáhá hendikepovaným. Páry na to však tentokrát nebyly samy, ale do každého přibyl vždy jeden člověk na invalidním vozíku.

Vybrali jsme 3 nejdojemnější příběhy hrdinů ze StarDance. Proč hrdinů? Tancovat před celým Českem totiž není jen tak!

1. Usnul za volantem

Radim Štrobl tancoval s Danielou Písařovicovou a Michalem Mládkem. Na invalidní vozík je upoután přes 2 roky. „Měl jsem autonehodu, protože jsem usnul za volantem. Od té doby jsem na vozíku,“ prozradil Radim.

„Když jsem se poprvé ocitl v Parapleti, měl jsem ještě jiný vozík s područkami. Jako první mi řekli, že ty područky musí pryč,“ vzpomíná s tím, že chce být co nejvíc samostatný a žít normální život i na vozíku.

„Tanec jsem měl vždycky rád, i když to na vozíku není nejjednoduší. Ale zjistill jsem, že mě to baví i nadále,“ řekl Radim a na vystoupení to bylo vidět. Trojice od poroty získala 34 bodů.

2. Spadla z kola

Hana Doležalová je sportovkyně tělem i duší. A právě kvůli své zálibě skončila na invalidním vozíků. „Stalo se to úplně jednoduše. Spadla jsem z kola při závodech v Portugalsku. Od té doby se pohybuji na vozíku,“ vzpomíná na moment, kdy přestala chodit.

Doležalová tancovala s Veronikou Lálovou a Davidem Svobodou.

„Myslím si, že jsem se s vozíkem docela sžila,“ přiznala Hana. Promítlo se to i na samotném vystoupení, které trojice pojala jako svatbu. Doležalová byla nevěsta, Lálová družička. Porota jejich výkon ocenila 37 body.

3. Špatně skočil

Petra Pokorného na invalidní vozík upoutala nehoda na dovolené. „Na vozíku jsem přes dva roky. První den na dovolené jsem šel skákat, samozřejmě tam byl lehce alkohol. Večer ubylo trochu vody, skočil jsem špatně a dopadl jsem hlavou na kámen,“ líčil Pokorný, jak si přivodil zranění, kvůli kterému nemůže chodit.

Pokorný vyfasoval za taneční partnery Pavlu Tomicovou a Marka Dědíka. „Tancování mě docela baví už od útlých let, navštěvoval jsem dost diskotéky. Do tanečních jsem bohužel nechodil, ale myslím si, že StarDance mi to vynahradí,“ usmíval se.

Na trojici bylo znát, že se všichni její členové hodně sblížili, což se viditelně promítlo i v samotném čísle. Jeho finále, kdy Tomicová Pokorného zvedla z kolečkového křesla a držela ho na nohou několik vteřin, dojal celý sál i diváky u televizních obrazovek.

V slzách byla i porota, jež Tomicovou a Dědíka ocenila nejvyšším možným počtem 40 bodů.

Mohlo by vás zajímat

Další články