Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Hrdinové veliké bitvy v O2 Areně přijali mimořádnou výzvu, bojují na dřeň

Vémola a Kincl bojují na dřeň.
Zdroj: facebook
Elitní čeští MMA bijci Karlos Vémola a Patrik Kincl se poprvé střetnou 28. června 2018 v pražské O2 Areně. Už teď ale rozjeli souboj, jaký tu ještě nebyl. A výsledek akce může zachránit mnoho životů. Bez nadsázky.

Karlos Vémola a Patrik Kincl přijali zcela unikátní výzvu. Zapsali se do registru a odevzdali vzorek krve. Stali se tak potencionálními dárci kostní dřeně nebo krvetvorných buněk. V případě, že by někdo potřeboval v budoucnu pomoci, například při léčbě leukémie. „Vůbec jsem nad tím neváhal,“ přibližuje rázně český Terminátor svou reakci. „Když můžu pomoct, rad to udělám!“

Oba bojovníci nyní potřebují vyburcovat své fanoušky, aby je následovali a zapsali se také do registru dárců. Kdo z houfu svých příznivců přesvědčí více lidí, vyhraje.

Zapojit se může každý, kdo splňuje následující podmínky pro dárcovství:

  • věk 18–40 let (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce)
  • hmotnost více než 50 kg
  • dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění – ani v minulosti)
  • bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)
  • zdravotní pojištění platné v ČR
  • ochota pomoci jakémukoliv pacientovi nejen z ČR, ale i ze zahraničí
  • info o registu zde: http://www.darujzivot.cz/…s/o-registru
  • událost na Facebooku

Pro prvotní zaevidování postačí zaslaní e-mailu na adresu: info@xfn.cz V předmětu zprávy je třeba uvést „Boj na dřeň“, v textu pak jméno a příjmení, společně se zmínkou, za kterého z bojovníků se chce dárce přihlásit (za Karlose/za Patrika). Tento projekt je výsledkem spolupráce organizací XFN, Kapky naděje a Českého registru dárců krvetvorných buněk.

„Jsem na Karlose a Patrika moc hrdý a jsem hrdý na celé XFN,“ uvedl k projektu Petr Kareš, promotér XFN. „Chtěl bych vyzvat všechny zápasníky a fanoušky českého MMA, aby se k nám přidali a bojovali s námi na dřeň. Kdyby se nám podařilo společně zachránit jenom jeden lidský život, tak to má smysl,“ dodává Kareš. „Jsem rád, že se nám podařilo společně s týmem XFN uspořádat tuto kampaň, na jejímž konci bude větší povědomí o důležitosti Českého registru dárců krvetvorných buněk, ale hlavně jeho rozšíření o příznivce českého MMA,“ zhodnotil spolupráci s XFN Jan Fischer, ředitel nadačního fondu Kapka naděje. „Velké díky patří Patrikovi a Karlosovi za jejich nadšení a především za vstup do registru. Věřím, že k témuž motivují i své příznivce. Bojovníci tak mají příležitost se spojit a pomoct zachránit život malým bojovníkům s onkologickým onemocněním.“

Důležitým termínem bude pátek 15. června, kdy se všichni dárci sejdou se svými hrdiny, aby odevzdali vzorek krve. Místo konání: IKEM (Vídeňská 1958/9, Praha 4), před hlavním vstupem. Vítěze „krvavé výzvy“ i bitvy v kleci se dozvíte 28. června na XFN 11 v O2 Areně.

Související články

Další články