Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Hrdinové, na které se zapomíná. Bez prodavačů a prodavaček bychom pandemii nezvládli

Hrdinové, na které se zapomíná. Bez prodavačů a prodavaček bychom pandemii nezvládli
Zdroj: PENNY
Vánoční nákupy

Hrdiny, na které by se už nikdy nemělo zapomenout, má pandemie koronaviru. Lékaři, sestry, záchranáři, další zdravotnický personál, vojáci, kteří vždy přispěchají na pomoc a další a další profese. Díky nim všem je šance, že těžkou dobu nakonec přece jen zvládneme. Jako by se však zapomínalo ještě na jednu profesi. Prodavače a prodavačky.


Zatímco většina z nás mohla doby lockdownu trávit v bezpečí domova a i nyní, kdy žádná omezení pohybu zavedena nejsou, máme možnost stranit se většího množství lidí a vyvarovat se tak potenciální nákaze, zaměstnanci obchodů jsou denně v kontaktu s tisíci zákazníky. Bez nich by však pandemie zvládnout nešla, ne každý si může nakoupit základní životní potřeby online.

Všichni pokladní, skladníci a veškerý další personál prodejen si proto také zaslouží velké poděkování! Zaměstnanci PENNY dostanou jeden velký vánoční dárek. Prodejny společnosti se totiž 24. prosince uzavřou a všichni tak budou moci strávit nejkrásnější den v roce doma s rodinou. A to i přesto, že zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno. Vedle toho obdrží všichni zaměstnanci také dárkovou kartu v hodnotě 3 500 korun na nákup zboží v PENNY.

Rodina je to nejcennější

„Rozhodli jsme se tak i v této nejisté době, kdy nevíme, co nás do konce roku ještě čeká. Jsou chvíle, kdy je potřeba dát přednost lidem, přestože tržby v tento den bývají vysoké. Pro všechny z nás jsou rodina a nejbližší, tím nejcennějším, co v našich životech máme. Právě oni nám pomáhají vytvářet domov a zázemí a jsou nám oporou. Proto chceme na Štědrý den dát našim lidem možnost věnovat svým rodinám svůj čas. Proto jsme se i v této náročné době jako jediný řetězec u nás opět rozhodli nechat 24. prosince všechny naše prodejny po celé zemi zavřené,“ vysvětluje tento krok Radek Hovorka, jednatel PENNY s tím, že jde opravdu i o formu poděkování všem za práci v dnešní náročné době.

Hrdinové, na které se zapomíná. Bez prodavačů a prodavaček bychom pandemii nezvládli


„Už více než rok pracují v neustále se měnících podmínkách, zajišťují nejen spokojenost, ale i bezpečí našim zákazníkům. Každý den se musí vyrovnávat s náročnými úkoly, a to nejen po fyzické, ale zejména po psychické stránce. To, co se děje okolo nás, se promítá i do jejich osobních životů, a právě proto chceme, aby naši lidé měli čas strávit svátky se svými rodinami bez toho, aby museli myslet na pracovní povinnosti.“

Sedm tisíc zaměstnanců

„Každý si zaslouží v dnešní těžké době strávit sváteční chvíle v kruhu nejbližších a volno, které PENNY v posledních letech na Štědrý den svým lidem dává, znamená pro více než šest tisíc rodin jeho zaměstnanců, že po předvánočním shonu i náročném roce mohou strávit Štědrý den se svými nejbližšími. V našem oboru je to ojedinělá forma poděkování, a o to je toto rozhodnutí cennější,“ oceňuje rozhodnutí Renáta Buriánová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.

Jak už bylo řečeno, jsou zaměstnanci obchodů v době pandemie velmi potřební, přesto je jich však nedostatek. V PENNY s 400 stovkami prodejen a bezmála sedmi tisíci zaměstnanci by rádi přivítali do týmů další nováčky.

„V současné době hledáme prodavače a prodavačky, ale také zástupce vedoucích nebo samotné vedoucí prodejen. Nabíráme také lidi na manažerské pozice, tedy oblastní a regionální manažery, a sháníme i skladníky do logistiky, a v neposlední řadě specialisty na centrálu, a to na nejrůznější pozice,“ vyjmenovává aktuálně otevřené profese Petr Šrámek, vedoucí personalistiky PENNY.

Hrdinové, na které se zapomíná. Bez prodavačů a prodavaček bychom pandemii nezvládli


Ten připouští, že třeba práce pokladních není snadná. „Práce na prodejnách je těžká a fyzicky náročná. To nezakrýváme. Časy Ženy za pultem, která v televizi vlastně jen s úsměvem vydávala zákazníkům zboží, jsou dávno pryč. Dnes je obecně velký tlak na výkon, pracuje se na směny, o víkendech i o svátcích. Ranní směna začíná brzy ráno a odpolední končí po deváté večer,“ popisuje s tím, že právě proto se PENNY snaží své zaměstnance hýčkat.

Třeba tím, že férově platí podle skutečně odpracovaných hodin, včetně nejrůznějších příplatků, zaměstnanci pravidelně dostávají nejrůznější benefity či mají 25 dní dovolené. Velkým plusem je i to, že prodejny PENNY jsou i v těch nejmenších obcích a městech. Díky tomu mají lidé šanci najít zaměstnání v místě bydliště nebo poblíž domova.

Jak bude mít PENNY otevřeno přes svátky

20. 12. – 23. 12. 2021 7:00 – 22:00

24. 12. – 26. 12. 2021 ZAVŘENO

27. 12. – 30. 12. 2021 standardní otevírací doba

31. 12. 2021 7:00 – 17:00

1. 1. 2022 ZAVŘENO

od 2. 1. 2022 standardní otevírací doba

Další články

Nejnovější kauzy