Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 předpověď počasí

Nejnovější kauzy

Hrdinové Kamil (†28), Patrik (†25), Martin (†36): Nic se nám nemůže stát, uklidňovali rodiny

Vojáci se snažili uchlácholit své rodiny.
Tragická událost o smrti tří českých vojáků zasáhla celý svět. Kamil (†28), Patrik (†25), Martin (†36) zemřeli při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Na památku tří statečných vojáků z mise NATO se ve středu v poledne rozezní sirény a budou pohřbeni se všemi vojenskými poctami. Kromě tří usmrcených Čechů, byl zraněný také americký voják a dva Afghánci.

Rotný Martin Marcin (†36) a desátníci Kamil Beneš (†28) a Patrik Štěpánek (†25) zemřeli při útoku sebevražedného atentátníka v okolí základny Bagrám v Afghánistánu. Velitelé rodinám padlých vojáků tragickou zprávu oznámili do Plzně, Chomutova a Českých Budějovic. Obzvlášť smutné je, že jeden z vojáků měl teprve tříměsíční dítě. Informaci přinesly lidovky.cz.

Ostatky vojáků budou podle informací převezeny zpět do Česka vojenským speciálem ve středu v odpoledních hodinách. Vojáci budou pohřbeni se všemi náležitými vojenskými poctami a mezi přítomnými nebude chybět prezident Miloš Zeman (73), nebo ministr obrany Lubomír Metnar.

Než vojáci odletěli na misi, tak se snažili své rodiny uchlácholit tím, že se jim prakticky nemůže nic stát. „Aby se nám něco přihodilo, museli bychom vystoupit z obrněnců,“ říkali před odletem podle portálu Idnes.cz.

„Útok byl nenadálý, spatřili pouze jednu osobu, která se odpálila. Čeští vojáci zemřeli v podstatě okamžitě. Prostor byl vybrán tak, aby následky byly fatální,“ řekl zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Verner.

„Zpráva o úmrtí vojáků je vždy to nejhorší, velmi mě to zasáhlo. V mých očích jsou to hrdinové, kteří se za hranicemi České republiky podíleli na boji proti terorismu. Celá země by na ně měla být hrdá,“ sdělil náčelník generálního štábu armády Aleš Opata.

Mohlo by vás zajímat

Další články