Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Temné myšlenky zraněné Evy Samkové: Jsem jako dítě, co se učí chodit, přiznává

Eva Samková o rehabilitaci: Jsem jako dítě, co se učí chodit, říká
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
bojovnice

Snowboardcrossařka Eva Samková (28) se pomalu, ale jistě dává dohromady po vážném zranění, které utrpěla při dojezdu do cíle závodu Světového poháru. Zlomenina v obou kotnících jí značně zkomplikovala vyhlídky na účast na zimních olympijských hrách v čínském Pekingu. V rozhovoru pro Radiožurnál prozradila, jak se jí nyní daří.

Strašné zranění

Hrozivé zranění si Eva Samková přivodila 12. prosince při dojezdu týmového závodu v rakouském Montafonu. „Cítila jsem takový velký tupý tlak v kotnících. Prvních deset minut jsem si ještě myslela, že odjedu vsedě na skútru, ale pak už jsem viděla, že to nedám,“ popsala olympionička v rozhovoru pro Radiožurnál. „Po operaci jsem si říkala, že už asi nikdy nebudu chodit,“ přiznala s tím, že o čtyři dny později už se ale snažila statečně postavit na nohy a zkusit první krůčky.

Bojovnice

Aby závody v Pekingu (10. a 12. února) stihla, musí jet rehabilitace na plné obrátky. „Chodím o berlích, spíš tedy pajdám. Pro mě je šok, že už na to mohu stoupat a zatěžovat to. Moje chození ale není nic moc bezpečného. Vrávorám a jsem jako dítě, co se učí chodit,“ bere Eva trápení s úsměvem a svůj boj s nepříjemným zraněním rozhodně nevzdává, naopak je vděčná, že její kosti srůstají podle plánu.

„Před týdnem jsem byla na rentgenu, kde bylo vidět, že se to začíná spojovat. Jde zatím jen o tu měkkou tkáň, ale myslím, že se to spojilo docela dobře,“ klepe na dřevo. K olympiádě se ale neupíná. „Uvidíme, jak se to bude hojit, snažím se dát rehabilitaci co nejvíc. Jsem připravená, že se může stát, že na olympiádu nepojedu.“

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy