Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hrdinka dokumentu Heleny Třeštíkové: Žijeme v karanténě ve třech, říká narkomanka Katka

+ Dalších 13 fotografií
Život Katky Bradáčové (42) - nejznámější narkomanky Česka - je jako na houpačce. Dobrá období se střídají s horšími a naopak. Aktuálně je v dobré kondici. Může za to více než roční vztah s partnerem Ivem. Hrdinka z dokumentu Katka, který vznikl pod režisérskou taktovkou Heleny Třeštíkové (70), poskytla velký rozhovor pro eXtra, v němž odhalila nejen soukromí, ale i život ve vládou vyhlášeném nouzovém stavu. „Jsme v karanténě ve třech. Já, partner a pes,“ upřesnila Katka Bradáčová.

Katka prožívá jedno z těch lepších období. Starosti jí ale dělá pandemie koronaviru, který zasáhl do života všech. Nestýká se s přáteli z komunity závislých a žije s přítelem a psem v izolaci. "Musíme se chránit. Bojím se koronaviru jako každý člověk," ví Katka o svých zdravotních problémech s imunitou.

Přesto se ještě nedokázala drogy vzdát zcela. I když podle jejích slov "nebere". "Jsem teď na subotexech. (Přípravek užívaný při závislosti na opioidech - pozn. red.) Doktorka mi to napíše a já si to vyzvednu v lékárně," říká otevřeně v rozhovoru Katka Bradáčová a popisuje izolaci. "Nikam nechodíme. Když se pohybujeme, tak jen když jdeme sbírat nějaký papír, který zaneseme do sběrny a podobně. Jinak jsme zavření," hovoří žena, se kterou dlouhých 16 let natáčela režisérka Helena Třeštíková slavný dokument s názvem Katka, o svém živobytí a karanténě.

Katka promluvila o více věcech. Nejen o tom, jestli je v kontaktu s režisérkou Helenou Třeštíkovou poté, co redakce eXtra.cz umožnila oběma ženám setkání. Také o tom, jaké rady by dala člověku, který skončí na ulici, aby přežil. Řekla nám, jaké jídlo nejraději vaří svému partnerovi a řadu dalších osobních věcí… O Katčině aktuálním životě se dozvíte více v pokračování VELKÉHO ROZHOVORU, který jsme natočili. Sledujte v neděli portál eXtra.cz. V galerii najdete, jak Katka teď vypadá a jak si při rozhovoru užívala chvíle se svým psem Sargonem.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy