Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Hrdina z Nice, který se snažil zastavit kamion, promluvil. „Byl jsem připravený zemřít,“ tvrdí

Franck riskoval svůj život, aby zachránil ostatní.
Zdroj: Nice Matin/twitter.com
+ Dalších 12 fotografií
Při teroristickém útoku v Nice, kde na promenádě Mohamed Bouhlel zabil kamionem 84 lidí, se objevil i hrdina, který se snažil teroristy zastavit. Všichni si mysleli, že je po smrti, on ale přežil. A teď řekl, jak to všechno bylo.

Video s hrdinou, který jel vedle kamionu na motorce a vzápětí naskočil na kabinu, obletělo svět. Nikdo ale nevěděl, co se s ním stalo. On přežil! A rozvyprávěl se o celém masakru.

Prozradil ale jen svoje křestní jméno – Franck. A poskytl rozhovor deníku Nice-Martin. Podle něj se mu podařilo naskočit na stupínek u dveří kabiny. Za každou cenu chtěl teroristu zastavit, protože měl na promenádě syna a auto se řítilo zrovna tím směrem.

Bouhlel se ho snažil zastřelit, ale zbraň se mu zasekla. Pak praštil Francka pistolí po hlavě a on z kamionu spadl. Muž ale nezemřel – má zlomená žebra, levou paži oteklou od bití a modřiny po celém těle.

Při celém incidentu byl Bouhlel potichu, vůbec nic mu neřekl. Jenom vytáhl zbraň, která naštěstí nefungovala. Franck se svěřil s tím, že když naskočil na jedoucí kamion, byl smířený s tím, že zemře. Díky němu terorista aspoň zpomalil a lidé tak měli možnost uskočit a získat tak více času. Policisté pak Bouhlela zastřelili.

Související články

Další články