Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Hrdina z Černobylu: Když viděl seriál stanice HBO, spáchal sebevraždu

Zdroj: HBO, archiv
+ Další 4 fotografie
jaderná havárie
Kazach Nagashibay Zhusupov ve věku 61 let spáchal sebevraždu. Jeho kamarádi a rodina tvrdí, že seriál stanice HBO v něm vyvolal děsivé vzpomínky na minulost. Zhusupov prý plakal a rozhodl se, že ukončí svůj život.

Nagashibay Zhusupov byl jedním z mužů, kteří po havárii v Černobylu byli nasazeni do akce jako likvidátoři. Přesto se rozhodl, že si minulost připomene a pustil si seriál stanice HBO A to asi neměl dělat. Ukázalo se, že minulost je stále hodně živá a bolestivá.

"Všichni jsme se na Černobyl koukali. Otec koukal a vybavoval si všechnu tu bolest a všechny ty strašné momenty vyšly znovu na světlo. V očích měl slzy," řekla novinářům jeho dcera.

Nagashibay Zhusupov už dále nechtěl žít. Vzpomínky ho začaly znovu mučit. Tak v červnu vylezl na vysokou budovu a skočil dolů. O skonu hrdiny informoval mimo jiné britský Daily Mail

Podle rodiny se nikdy nedokázal smířit s tím, jak se vláda k likvidátorům zachovala. Pobíral směšný důchod a měl vztek na komunistické pohlaváry. Svůj život ukončil v městě Aktobe.

Související články

Další články