Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Hrdina z autobusu: Řidič u Jablonce zkolaboval, volantu se za jízdy chopil cestující

hrdina
Nechybělo málo a poblíž Jablonce nad Nisou mohlo dojít k ohromnému neštěstí. V pravidelné lince Liberec - Praha zkolaboval řidič autobusu. Nebýt cestujícího, který neváhal a ihned se chopil volantu, mohlo to dopadnout tragicky.

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje dnes informovala o hrdinovi, který zachránil život nejen sobě, ale dalším zhruba padesáti lidem. Pro všechny to bylo zpočátku pondělí jako každé jiné. Cesta do práce pravidelným spojem Liberec – Praha se pro zhruba 50 cestujících zprvu nejevila nijak výjimečně. Nicméně vše se zvrtlo, když řidič autobusu za jízdy zkolaboval, na rychlostní silnici za odbočkou na Jablonec nad Nisou. Šlo o spoj žlutých autobusů RegioJet, který pro firmu zajistila společnost Eurospedice.

Řidič měl zřejmě nějaké zdravotní komplikace a upadl do bezvědomí. Vypadl zpoza volantu a v tu chvíli musela mezi cestujícími propadnout panika. Nicméně jeden z nich zachoval chladnou hlavu a celou situaci zachránil. Okamžitě si přesedl za volant a ujal se řízení. Dopravil autobus na místo, kde mohl bezpečně zastavit. S autobusem dorazil na zhruba kilometr vzdálenou čerpací stanici,
a řidiči autobusu zavolali cestující záchrannou službu.

Celý tým záchranářů si neznámého řidiče váží a děkují mu. „Zachránil tak možná život nejen řidiči, ale také svým spolucestujícím. Jen díky jeho perfektní reakci se nikomu nic nestalo a my nemuseli vyjíždět se stanem a vozidlem hromadného neštěstí. Děkujeme! Snad se k němu touto cestou naše poděkování a uznání dostane,“ napsali záchranáři na facebook.

Mohlo by vás zajímat

Další články