Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hrdina týdne Hamáček se spojil s Leošem Marešem: Má mu pomoci zachránit republiku

Zdroj:
+ Dalších 18 fotografií
VÝZVA
Ministr vnitra Jan Hamáček (41) se stal během několika hodin možná nejobdivovanějším hrdinou v boji proti koronaviru, když celou noční vládní tiskovku, na níž se oznamovalo uzavření republiky do karantény, zcela ovládl a zastínil i premiéra Andreje Babiše (65). Nyní vytáhl ještě větší kalibr a dal se dohromady s Leošem Marešem (43), který mu má pomoci zabránit šíření koronaviru.

Ovládnutí

Šéf ČSSD a ministr vnitra je většinou ve stínu předsedy vlády, tentokrát se ale stal razantním mluvčím vlády snažící se zpomalit šíření koronaviru Tiskovka, na které varoval, že kdo nebude poslouchat pokynů, může se nakazit a někoho zabít, byla úplně v jeho režii.

Čtěte také: Hamáček zastínil Babiše: Život je více než pivo! Když porušíte pravidla, lidé zemřou

Spojení

Bohužel z vlády zatím nevychází moc apel na obyvatele, aby se snažili chránit ostatní před případným šířením viru. A Jan Hamáček, vlastník slušivého červeného svetru, i v tomhle případě vzal otěže do svých rukou.

Spojil se s jednou z nejznámějších českých celebrit, aby pomohla verbovat lidi pro používání ochran obličeje.

Výzva

„Jsem doma, nevysíláme Ranní show. Překvapilo mě, že mi volal ministr vnitra pan Hamáček a poprosil mě, jestli bych vám neřekl o rouškách. Bavíme se o nich pořád. Musím říct, že zněl hrozně lidsky a hrozně příjemně. Měl jedinou prosbu. Než přivezou všechny roušky a respirátory, aby lidé vyráželi ven s čímkoli kolem pusy. Říkal, ať si tam dají šátek nebo šálu, cokoli. Pokud roušku máte, tak si ji vezměte. Hrozně mě o to poprosil a já si myslím, že je to pravda, tak vám to říkám,“ uveřejnil Leoš Mareš (43) na svém Instagramu. Později také sdílel Hamáčkovo video s výzvou.

Leoš má na sociální síti již téměř 900 tisíc fanoušků, takže se zpráva rozšíří velmi rychle. Je možné, že po spojení těchto dvou borců bude už za pár hodin reálné či improvizované roušky nosit celá republika.

Kromě nich se ale do výzev ohledně roušek připojily stovky dalších umělců

Související články

Další články