Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hrdina dne: Tenhle mladý voják přišel během služby o obě nohy, teď trénuje na jeden z nejtěžších závodů světa

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie

Jmenuje se James Simpson a těžko byste do něj řekli, že je válečný veterán, protože je mu pouhých sedmadvacet let. Bohužel pro něj ale jeho aktivní služba skončila poté, co v roce 2009 sloužil britské vlajce v Afghánistánu a tam ho nevratně zranila nastražená bomba. James přišel o obě nohy a ani ruce se v první chvíli nezdály, že by se kdy mohly probrat k životu.

Naštěstí se tak ale nestalo a James může žít celkem plnohodnotný život díky dnes už snadno dostupným protézám. Přesto se ale rozhodl, že toho zvládne ještě daleko víc. Přihlásil se na vyhlášený britský závod zvaný Sparťan, který, jak už dle názvu tušíte, je obrovsky náročný i pro zdravé lidi, natož pro člověka bez nohou, a jeho součástí je zdolávání mnoha těžkých překážek.

Jamese si vzal na starost Michael Cohen, trenér účastníků, a spolu s inženýry navrhl pro Jamese speciální zkrácené protézy, které by mu měly pomoct vše zdárně překonat. Sedmadvacetiletý Simpson již za sebou má celkem náročný běh v rámci amerických Warrior Games, teď se rozhodl, že své limity posune ještě dál.

Letos by se závodů mělo účastnit na 40 000 lidí a předpokládá se, že James rozhodně nebude první. Ale o to tady vůbec nejde, důležitější podle jeho trenéra Michaela je, že naplňuje heslo závodu už teď - překonává překážky A tím rozhodně není myšleno ty zemské.

Související články

Další články