Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Hrdina Diego: Málem se usouložil, aby zachránil všechny želvy světa! Video

Je to skutečně tak. Sexem posedlý želví samec zachránil svůj druh před vyhynutím, a to téměř úplně sám. Co na tom, že je Diegovi už přes 100 let? Náruživý želvák pochází z ostrova Española. Za celé roky zplodil až 800 potomků. Diego se řadí mezi vzácné druhy Chelonoidis hoodensis. Nyní má "na starosti" celý harém v chovném středisku.

Diego je skutečně náruživý želví samec, který zachránil svůj druh Chelonoidis hoodensis před vyhynutím nadměrnou sexuální aktivitou. Je mu už přes 100 let a během svého života má na svědomí až 800 želvích dětí. Chelonoidis hoodensis je velmi specifický druh želv, který žije na souostroví Galapágy. Můžeme je najít volně v přírodě jen na ostrově Española, píše Daily Mail.

Před padesáti lety žilo na ostrově dvanáct želvích samiček a jen dva samci. Postupně ale vyhynuli. Diego, který váží 82 kilogramů, nyní žije v chovném středisku na blízkém ostrově Santa Cruz společně se svým harémem šesti želvích samic. To si také náležitě užívá. Byl objeven v San Diego Zoo, ale nikdo neví, jak se tam dostal až z dalekého ostrova. Pravděpodobně při nějaké expedici.

„Provedli jsme genetickou studii a zjistili, že je otcem až 40 % potomků ve volné přírodě na ostrově Española,“ řekl dle Daily Mailu Tapia, odborník, který se specializuje na život želv. Diego tedy není troškař.

Související články

Další články