Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hřbitov panenek, jedno z nejděsivějších míst světa. Stala se tu skutečná tragédie

Hřbitov panenek, jedno z nejděsivějších míst světa. Stala se tu skutečná tragédie
Zdroj: wikipedia.org
+ Dalších 5 fotografií
strašidelné místo
Isla de las Muńecas neboli Ostrov panenek, nacházející se v Mexiku, se dá považovat za jedno z nejstrašidelnějších míst na světě. Ostrov panenek vypadá jako z hororu. Po celém ostrově jsou rozmístěny panenky různých velikostí a v různém stadiu rozkladu. Panenky tam umístil bývalý majitel ostrova Julian Santana Barrera, protože věřil že panenky pomohou zahnat ducha dívky, která se tam před lety utopila.

Mexický Isla de las Muñecas, Ostrov panenek, leží na kanále Xichimilco zhruba 30 kilometrů jižně od Ciudad de México a je opředený temnou legendou, kvůli které je ostrov plný děsivých panenek.

Temná legenda

Legenda praví, že se před dávnými lety v aztéckých mokřinách poblíž ostrůvku utopila malá holčička. Dívenku našel správce a bývalý majitel ostrova Don Julian Santana Barrera. Spolu s holčičkou našel i panenku, o které usoudil, že jí nejspíš patřila. Za několik dní našel další panenku a uvěřil, že panenky posílá sama holčička a mají ochraňovat kanál od zlých duchů.

Od té doby začal Barrera vyhozené a staré panenky sbírat a rozmisťovat po ostrově. Věšel je na stromy v okolí své chatrče a měly dělat společnost duši utopené dívky. Některé prý muž záměrně zohavil, aby vypadaly jako mrtvolky dětí. Dnes jsou jich tam tisíce.

V roce 2001 Barreru postihl infarkt. Zemřel zhruba ve stejných místech, kde kdysi objevil utopenou holčičku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy