Před Nemocnicí svaté Marie je už několik dní rušno jako v úle. Zejména její křídlo Lindo je v obležení tisku, protože už v sobotu měla do nemocnice přijet rodit vévodkyně z Cambridge, ale stále se nic neděje.

Parkovací místa, kromě těch, která jsou rezervována pro královskou rodinu, okupují novináři a čumilové, personál nemocnice je v pohotovosti a vychytralí obchodníci těží z toho, že je nebývalý zájem o žebříky, aby měl každý co nejlepší výhled.

Celá Británie čeká na porod třetího následníka nebo následnice trůnu a v zemi vládne slavnostní nálada. Ale kde je Kate? A princ William? A není to celé podvod? William si totiž odjel v sobotu v klidu hrát pólo a britský list Sunday People dokonce vypátral, že Catherine ani není v Londýně!

Ta tráví čas v městečku Bucklebury asi 90 km od Londýna, kde žije její rodina, přičemž ještě včera pendlovala okolo Kensingtonského paláce, kde bude s manželem a dítětem bydlet po rekonstrukci sídla. Je tak klidně možné, že Kate si rodí někde v klidu mimo Londýn, zatímco v metropoli mají pohotovost, a překvapenému světu pak Buckinghamský palác předloží prohlášení, že Jeho/Její královská Výsost princ(ezna) z Cambridge je již dávno na světě.