Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Hrad vrací úder: Hůlka žije v klamu, prezidentovi podsouvá lži, tvrdí mluvčí Ovčáček

Hrad vrací úder: Hůlka žije v klamu, prezidentovi podsouvá lži, tvrdí mluvčí Ovčáček
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
Daniel Hůlka
Přátelství mezi Danielem Hůlkou a Milošem Zemanem je u konce. Známý zpěvák dnes zveřejnil otevřený dopis prezidentovi, ve kterém mu ostře vytýká jeho přístup k lidem v době pandemie. Hůlka zároveň napsal, že hodlá Zemanovi vrátit státní vyznamenání, které od něj obdržel. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a k celé věci se vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Vrácení státního vyznamenání je podle něj vzkaz celé republice, nikoli prezidentovi.

„Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc,“ napsal Daniel Hůlka v otevřeném dopise prezidentovi.

Operní zpěvák tak reagoval na nedávné Zemanovy (76) výroky. Prezident hned v několika rozhovorech řekl, že slabí a nešikovní podnikatelé by měli zkrachovat a zároveň označil své kritiky za blbečky. To Hůlkovi rozhodně nebylo po chuti, jelikož od Zemana čekal v časech koronaviru slova podpory. Dočkal se ale jen dalšího rozdělení společnosti. Rozhodl se tak ukončit přátelství s prezidentem a zároveň oznámil, že vrátí vyznamenání, které od hlavy státu obdržel.

Nechal se ovládnout zlobou

Na to prakticky ihned zareagoval prezidentův tiskový mluvčí, podle kterého Hůlka mluvil v emocích. "Když člověk nechá své srdce ovládnout zlobou, je schopen napsat cokoliv. A většinou toho později velmi, velmi lituje. Vrátit státní vyznamenání je vzkaz celé republice, jejím hodnotám a obětem předků," uvedl pro Extra.cz Jiří Ovčáček

Podle něj navíc Hůlka lže, jelikož jak Ovčáček uvádí, podobné výroky na adresu podnikatelů a kritiků Zeman prý nikdy z úst nevypustil. "Daniel Hůlka sám sebe usvědčuje z toho, že žije v klamu. Panu prezidentovi podsouvá výroky, které nikdy, to zdůrazňuji, neřekl," tvrdí hradní mluvčí.

Za vše mohou masová média

Za vším podle Ovčáčka stojí média a dezinformace. "Evidentně vychází z mediálních zkazek. Ukazuje se tak, jak nebezpečná mohou být mainstreamová média v krizových situacích, kdy otevřeně lžou nebo šíří dezinformace," řekl Ovčáček. Jak ale dokazuje zvukový záznam z rozhovoru pro MF Dnes, Zeman bouřlivé fráze opravdu řekl...

Související články

Další články