Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Hráči se smrtí! Na karanténu Češi kašlou! Dav před úřadem šokoval Pražany

Zdroj:
+ Dalších 22 fotografií
to snad ne
I přes přísná nařízení, která byla vládou zavedena od půlnoci 16. března, se před úřadem práce na Praze 4 objevil dav lidí. Ven se sice může, ale vláda vyzvala občany ČR, aby se neshromažďovali a trávili venku jen dobu nezbytně nutnou. Advokátka Klára Long Slámová na svůj Facebook přidala fotku davu postávajícího před úřadem a rozčílila se doběla. Stále se najdou tací, kteří absolutně nesmyslně hazardují se zdravím nás všech.

V pondělí 16. března je od půlnoci zákaz volného pohybu lidí v ČR, aby se zamezilo potenciálnímu šíření nového typu koronaviru I přes mimořádná opatření a uvalení karantény na Českou republiku se ale bohužel najdou tací, kteří nařízení absolutně nerespektují. Fotka od advokátky Kláry Long Slámové je toho důkazem.

Na svůj Facebook totiž přidala snímek, kde je vidět dav postávající před Úřadem práce na Praze 4, přičemž sama dodává, že je naprosto šokována. "Je to foceno v pondělí ráno. Neuvěřitelné, co se na Novodvorské před úřadem práce děje," uvedla Klára Long Slámová pro eXtra.cz.

Rozčílení občané

U jejího příspěvku se rozjela vášnivá debata. "Děkujeme vládě, že se o nás hezky stará, rozdala všem respirátory a děkujeme lidem, kteří evidentně dodržují nová omezení a dvoumetrový distanc," napsala si k fotce Kajínkova advokátka.

V komentářích se objevila vlna kritiky vůči občanům, kteří na nějakou karanténu zjevně kašlou. "Pracuji na poště. Více klientů než dnes jsem snad ještě neviděla. Je totiž životní nutností koupit si známku," poznamenala sarkasticky komentující Eva. "Jedu autobusem z Příbrami do Prahy, z patnácti cestujících mám roušku jediná. Zhruba osmdesátiletá paní nemá roušku, aby si prý nerozmazala výraznou rtěnku," přidala se komentující Františka.

Zatímco některé pošty a lékárny pouští lidi po jednom a leckdy je to ohlídáno policií, například v Riegrových sadech v Praze se ještě v neděli shlukovalo mnoho lidí. Vláda zakázala vycházení, které není nezbytně nutné, povolila však kratší procházky do parku, aby nemuseli lidé sedět jen doma a nadýchali se čerstvého vzduchu. To někteří očividně pochopili po svém.

Hamáček věří, že lidé budou zodpovědní

"Nebudeme po lidech žádat papír o tom, zda jdou nakupovat nebo jdou do práce. Lidé si musí uvědomit, že je to závažná situace. Pokud to vydržíme, křivka začne klesat. Lidé musí pochopit, že je to pouze o nich. Podle toho, jak zodpovědně se budou chovat, se rozhodne, zda tato opatření mají smysl. Pokud lidé pochopí, že je to o nich, mají ta patření smysl," uvedl ministr vnitra Jan Hamáček

Provokace spoluobčanů

Eva V. na svůj Facebook také přidala příspěvek, kde popisuje, jak jsou lidé nezodpovědní. Píše v něm, že jako jediná v marketu Lidl měla na tváři roušku, lidé se mačkali u potravin a rozhodně nepoužívali žádné rukavice. Jedinou další zodpovědnou byla zdravotní sestra, která také přišla v roušce. Celý příspěvek najdete v galerii.

Našly se komentáře, kde lidé zbytečně provokují své spoluobčany. Texty o tom, že jim nikdo nebude něco zakazovat nebo přikazovat karanténu, pak vyvolaly vlnu odporu u rozumnější části populace. Následující příspěvky mluví ostatně samy za sebe... "Lyžovačka v Itálii úžasná. Naštěstí jsme se stihli vrátit včas a do karantény jsme nemuseli. Socky si o takové lyžovačce mohou nechat jen zdát a nám ji závidět," napsala na Facebook Leona Benešová.

"Zdravím ze severu Itálie! Sněhu tak akorát, supermarkety normálně otevřené, muzea taky v provozu, všechno bez problému. To jen, abyste věděli, jak tomu věřit, až se o severní Itálii zase něco dočtete v bulváru," přidal David Rýc na svůj Twitter, příspěvek však už smazal.

Veškeré informace o koronaviru se můžete dočíst zde.

Související články

Další články