Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Hráči Saúdské Arábie odmítli držet minutu ticha za oběti masakru v Londýně! Takový smutek nepatří do naší kultury, vzkázali světu

+ Dalších 7 fotografií
Hráči Saúdské Arábie čelí obrovské vlně nevole. Odmítli totiž držet minutu ticha za oběti londýnského masakru. Minuta ticha prý nepatří do kultury muslimů, vzkázali fotbalisté.

Často se říká, že bohatí šejkové ze Saúdské Arábie sponzorují islámský terorismus. Ostudu si nyní uřízli také fotbalisté této arabské země. Před utkáním s národním týmem Austrálie odmítli držet minutu ticha za oběti masakru, který v Londýně o víkendu spáchali islamisté.

Fanoušci z celého světa nechápou, jak je taková neúcta možná. Na internetových diskuzních fórech chování muslimských fotbalistů odsuzují. Zatímco Australané drželi minutu ticha za nevinné oběti, hráči Saúdské Arábie se rozcvičovali a vtipkovali na lavičce.

Pro své chování ale mají vysvětlení. Islámská kultura prý minutu ticha nezná. Když jsou muslimové smutní a truchlí, tak se prý modlí ke svému bohu. „Pocházejí z jiné kultury. Prostě nerozumí tomu, že minutu je ticho kvůli tomu, aby vyjádřili smutek. Nikdy tohle neděláme,“ poznamenal uživatel ksa_visas na Twitteru.

Související články

Další články