Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hráči NBA budou tři měsíce zavření v bublině. Vydrží to bez sexu?

Hráči NBA budou tři měsíce zavření v bublině. Vydrží to bez sexu?
Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Basketbal
Basketbalisté NBA se budou muset v Orlandu zavřít na téměř tři měsíce do takzvané "bubliny". Doposud nevídané řešení je podmínkou pro to, aby se mohla dohrát sezona nejlepší basketbalové ligy světa. Hráči tak budou muset žít několik měsíců bez svých rodin a někteří si budou mimo jiné muset odpustit i sex. Podle televizního komentátora Stephena A. Smithe to ale hráči nemají šanci vydržet.

Až tři měsíce bez sexu! Pro někoho nepředstavitelná doba, pro některé hráče NBA ale realita. Aby mohli dokončit basketbalovou sezonu, musí se nechat zavřít do komplexu Disney Worldu na Floridě, kde budou trénovat a hrát v takzvané "bublině". Tu sice každý z účastníků může kdykoliv opustit, ale aby se mohl vrátit, musí podstoupit desetidenní karanténu. To je ale dlouhá doba, za kterou může hráč přijít klidně i o čtyři zápasy. A to by se asi zaměstnavatelům nelíbilo...

"Vážně, opravdu vážně si myslíte, že někdo bude dobrovolně bez své ženy nebo přítelkyně? Vážně si myslíte, že budou dodržovat pravidla bubliny po tři měsíce?" ptal se sportovní komentátor Stephen A. Smith a dodal, že v celibátu to basketbalisté nevydrží. Podle něj není reálné, že by sportovci vydrželi bez sexu byť jen tři týdny. To je totiž doba, po kterou budou mít zakázáno přivést do komplexu byť jen jedinou osobu.

Někteří sportovci jsou proti

To se změní poté, co se odehraje první zápas. I tak si ale hráči budou moct vybrat pouze jednu osobu, která ale bude muset strávit tři dny v karanténě. Pro hráče s rodinou tak jde o kruté pravidlo, byť má izolace zamezit šíření koronaviru. Někteří basketbalisté už dokonce odmítli pokračovat v sezoně. Například Willie Cauley-Stein z Dallasu Mavericks se rozhodl, že radši bude se svou manželkou, protože spolu čekají v červenci narození miminka.

Manuál pro dokončení NBA, který má 113 stránek, navíc nařizuje každodenní testování. Pravidelným kontrolám budou podrobeni i příbuzní, které si hráči po prvním kole přivedou. Výjimkou je překvapivě hotelový personál, který testovaný nebude.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy