Chelsea.

To byla od roku 2003, kdy ji koupil ruský oligarcha Roman Abramovič, záruka té nejvyšší fotbalové jakosti, která se rvala (povětšinou úspěšně) o všechny možné trofeje.

Velkou zásluhu na tom měl i oslavovaný portugalský stratég José Mourinho.

Střih do prosince 2015!

Chelsea se potácí bod od sestupu a tým je v rozkladu. Mluví se o historické ostudě, tým za miliardy na hřišti otevřeně krvácí a o sporech mezi Mourinhem a zejména divočákem Diegem Costou si štěbetají už i vrabci na střeše.

Podle některých za to může jeho osudová chyba. Odchod Petra Čecha totiž posílil mnoho let neškodný Arsenal a naopak citelně oslabil jinak nepřekonatelné soukolí.

Naopak Čechův přehypovaný náhradník Thibaut Courtois se hned zkraje sezóny zranil a jeho náhradník Asmir Begović na úroveň „Blues“ nestačí.

Sám Mourinho se s hráči vůbec nemaže a ostře je sjel: „Cítím, že má práce je podvedena. Je těžké dávat góly, když máte hráče, kteří nedokáží hrát na své nejvyšší úrovni. Obzvlášť když jde o ty, kteří nastupují na klíčových pozicích,“ pravil.

Chelsea tak dostihlo vlastní velikášství. Stejně jako jejího kouče, který si nevážil prověřené české kvality a vsadil na laciný balkánský šunt.

Mourinho se tak může třást.

V současné době by to za něj mohl klidně vzít jeden z trojice: Okamura, Bobošíková nebo Straka!