Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Hra se smrtí: Takhle zachytil dron žraloka bílého vedle surfaře v moři

+ Další 3 fotografie
Velký bílý žralok byl spatřen poblíž surfařů, kteří o jeho přítomnosti neměli tušení. Tak ho zachytila kamera dronu poblíž oblíbené pláže. Přes dva metry dlouhého žraloka s namodralým zabarvením, kterého lidé znají spíše pod označením žralok bílý, viděli nedaleko známé pláže Tuncurry Beach v Austrálii. A surfařům šlo skutečně o život.

Z videa je patrné, že tentokrát měli surfaři obrovské štěstí. Žralok neútočil, pouze se pomalu plavil pod hladinou. Surfaři měli ale obrovské štěstí – tento druh žraloka se označuje za nebezpečného. V minulosti několikrát útočil i na člověka.

Ze vzduchu ho náhodně natočil dron, jehož řidič se snažil surfaře varovat. Lidé na pláži, ale i z mola se snažili surfaře upozornit na nebezpečí, ti je ale neviděli. Podle deníku The Sun zemřelo po útoku žraloka v Austrálii 47 osob za posledních 30 let. Jedná se o největší číslo v celém světě. Útoků za poslední tři desetiletí bylo v Austrálii celkem 501.

Žralok nepředstavuje nebezpečí jen pro Austrálii. Žraloci vzbuzují obavy i v Evropě. V červnu byl spatřen žralok mako v Chorvatsku.

Související články

Další články