Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Hra o trůny: Malta si ze seriálu udělala skvělý byznys. Na čem se vydělává?

+ Dalších 8 fotografií
reportáž
Když se vysloví Malta, mnohým se vybaví krásné souostroví, kde je průzračné moře... Ale nejen to. Také místo, kde ožila Hra o trůny a posloužila jako kulisa pro seriálový hit. A právě to dělá z Malty velmi navštěvovanou destinaci, do které proudí davy turistů a průvodci pořádají specializované exkurze pro fanoušky seriálu. Redaktor eXtra.cz se vypravil do míst, které se objevily v seriálu, jenž hltaly stovky milionů lidí po celém světě.

Malta svou skvostnou krajinou a památkami, které jsou zejména vystavěny z pískovce, dala ožít i bájnému Západozemí ze seriálu Hra o trůny. A právě to z Malty podobně jako z Chorvatska dělá hojně navštěvovanou destinaci. Kdo by totiž nechtěl vstoupit středověkou branou do Králova přístaviště či spatřit místo, které se stalo osudným Eddardu Starkovi?

Míst na Maltě, kde se štáb světově uznávaného seriálu natáčel, je celkem třináct – některá jsou lehce dostupná, za jinými musíte přes celý ostrov. A na některé z nich se podíváme blíže.

Brána do Mdiny Milovníci seriálu už jistě tuší, že v seriálu přijížděla v přestrojení branou do Králova přístaviště Catelyn Stark, která chtěla vyšetřit, kdo zaútočil na jejího syna. Brána byla postavena v roce 1724. Její styl je barokní. A jako u většiny staveb, brána je ze žlutého vápence.

Azurové okno Azurové okno byl v době natáčení jedním z nádherných přírodních divů Malty, které chtěl vidět každý turista směřující na Maltu. Nacházel se na druhém největším ostrově souostroví Malty Gozo. A mnozí jistě tuší, že v seriálu ho mohli diváci spatřit během svatby Daenerys a Khala Droga. Tento přírodní jev však turisté už dnes na Maltě nespatří, zřítil se do moře v roce 2017.

Mdina, Pjazza Mesquita Malebné náměstíčko v Mdině bylo v seriálu vykresleno jako místo neřesti, kde se děly ty nejerotičtější scény. Sídlil tam totiž nevěstinec lorda Baelishe. Okolní úzké uličky ale také dýchají atmosférou jako ze Hry o trůny a balkony se mohly lehce stát místem, kde se spřádaly pikle.

Co jste možná o seriálu nevěděli:

  • První řada seriálu odstartovala 17. dubna 2011. O dva dny později bylo schváleno natáčení druhé řady, protože HBO byla spokojena jak se sledovaností, tak s kladnou odezvou kritiků i fanoušků předlohy.
  • V červenci 2016 HBO oznámila, že 8. řada seriálu bude poslední.
  • Rozpočet seriálu byl srovnáván s rozpočtem televizního seriálu Řím. Pilotní díl údajně HBO stál mezi 5 až 10 miliony dolarů a celkový rozpočet první řady se odhaduje na 50 až 60 milionů dolarů. Soundtrack k seriálu byl nahráván v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Další články