Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hra na oliheň porazila všechno: Z Jung Ho-yeon je totální hvězda

Squid Game: Hra na oliheň proslavila jihokorejskou modelku Jung Ho-yeon
Zdroj: Studio Netflix
+ Další 3 fotografie
Squid Game

Kdo by byl řekl, že se nejsledovanějším seriálem Netflixu všech dob se stane jihokorejská Hra na oliheň? V angličtině se jí říká Squid Game a je celosvětovým megahitem. Že jste o ní ještě neslyšeli? Představte si, že můžete získat asi 850 milionů korun, když vyhrajete jednoduchou dětskou hru. Snadné? Herečka Jung Ho-yeon (27) by mohla vyprávět...

Nejvýdělečnější seriál v historii Netflixu

Jung Ho-yeon je jihokorejská modelka. Na televizních obrazovkách se objevila poprvé díky show Korea hledá topmodelku, světově se ale proslavila až díky účinkování v seriálu Hra na oliheň (anglicky Squid Game), kterou odvysílal Netfix a která se stala okamžitým globálním megahitem.

Ve Hře na oliheň se necelá pětistovka dobrovolníků utká o v přepočtu asi 850 milionů korun. Jak jich dosáhnout? Stačí vyhrát pár zdánlivě jednoduchých her... a nezemřít. Show se dokonce stala absolutně nejsledovanějším seriálem Netflixu vůbec, což je až neuvěřitelný úspěch.

Nový vzor pro moderní ženy

Ho-yeon v jihokorejském seriálu ztvárnila hlavní ženskou postavu, tedy severokorejskou uprchlici Kang Sä-bjeok, která stane tváří v tvář krvavé hře o život. Aby byly scény skutečně autentické, musela se na ně modelka co nejvíce připravit. Učila se například bojovému umění, aby se naučila prát.

Po odvysílání se Ho-yeon stala neskutečně populární, podle svých slov získala dvacet milionů nových fanoušků. Není divu, diváky okouzlila jak svým nadpozemským půvabem, tak také ledovým pohledem a neskutečným sexappealem. Herečka navíc ztvárnila inspirativní a neohroženou ženu, která jde nesmlouvavě přesně za tím, co chce. V Severní Koreji je prý vysílání seriálu zakázáno, a to pod pohrůžkou vězení.Související články

Další články

Nejnovější kauzy