Veronika Dostálová je mladá provokatérka, která na sebe upozornila, když české chlapy rozdělila do několika skupin dementů. Její další silný text, který na webu eXtra.cz vyšel, se týkal holek z Moravy. Dnes se Veronika zamyslela nad tím, jak vypadá přátelství mezi dívkami:

Ženy vám totiž popravdě neřeknou, že:

1. Všechny mají radost, když se jejich kamarádkám přihodí nějaká ta malá tragédie s vlasy. „Ne, fakt ti to zkrátila tak hodně? To mě strašně mrzí!“ „Ne, nemáš to oranžové, je to taková medová.“ „Moc hezké vlny, to sis dělala sama?“

2. Všechny překypují štěstím, když to jejich kamarádkám na večírku sluší míň nebo si na sebe vezmou něco, co jim zrovna nelichotí. A party může začít.

3. Těm, co jsou samy, dělá nesmírnou radost, když se jejich zadaná kamarádka pohádá se svým přítelem. Nebo když přijde na jeho nevěru. Konečně totiž přestane sáhodlouze vyprávět, jak jsou strašně spokojení, a je větší šance, že spolu konečně zase můžou každý třetí den vypít pět litrů vína a být single obě dvě.

4. Když má kamarádka novou věc, která je drahá, volají své druhé kamarádce a společně mluví o tom, že stejně je přece ta kabelka docela hnusná, boty vypadají jak chleby nebo vůbec není poznat, že to stálo tak hříšné prachy.

5. Když v baru někdo osloví jejich kamarádku a ta jej neodpálkuje, mají úplně zkažený celý večer a najednou je přejde chuť si objednat další drink. Potom je začne bolet hlava a vždyť „stejně to je nejhorší večírek, tak pojďme domů“.

6. O své tlusté kamarádce moc dobře vědí, že je tlustá, i když jí tvrdí celé jejich přátelství opak. Zároveň ale chtějí, aby si ten větrník dala se slovy, že není pravda, že by si ho nemohla dovolit.

7. Schválně se předvádí před přítelem své kamarádky, i když se jim nelíbí. Dělá jim totiž radost, když můžou ukázat, že jsou rozumnější, uvědomělejší a zároveň je s nimi i větší zábava.

8. Mají x racionálních důvodů a úplně chápou, proč jejich kamarádku nechal její nový objev, ale před ní je to samozřejmě úplný idiot a ničemu nerozumí. Všechny ty důvody ale potom s radostí řeknou svým dalším kamarádkám.

9. Ve skrytu duše nenávidí své krásnější a úspěšnější kamarádky.

10. Když vidíte několik kamarádek pospolu, co se spolu už půlhodiny fotí a následně fotky s veselými komentáři postují, znamená to jen to, že si toho nemají moc co říct.