Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hovado na autě: Proč se BMW rozpůlilo a proč jsou jejich řidiči nebezpeční šílenci

Hovado na autě: Proč se BMW rozpůlilo a proč jsou jejich řidiči nebezpeční šílenci
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
komentář
Ve čtvrtek zhruba po desáté hodině odpoledne došlo na silnici mezi Hlubokou a Týnem nad Vltavou k tragické nehodě, kterou nepřežil teprve dvacetiletý řidič BMW. Auto se rozpadlo na dvě poloviny. Proč se tak stalo a co studie říkají o řidičích bavoráků.

Mladík, který měl na svém voze napsáno hovado, nepřizpůsobil svoji rychlost stavu vozovky a následně vjel do protisměru, kde se střetl s druhým autem. Zraněním bohužel na místě podlehl. Jeho BMW se po nárazu do Hyundaie Santa Fe rozpadlo na dvě poloviny. Podle znalců aut se tak stalo proto, že se jednalo o ojetinu svařenou z vícero kusů. U levných BMW z druhé ruky je to poměrně častým problémem. Jenže paradoxně je do jisté míry dobře, že byl dotyčný bavorák takto poskládán a rozletěl se na dva kusy, druhý řidič by jinak pravděpodobně nevyvázl jen s lehkými zraněními.

Co dvacetiletého kluka za volantem vedlo k divoké jízdě, která ho stála život, těžko říct. Ovšem pojem "mladík v BMW" se stává pomalu ale jistě fenoménem. Dokonce i studie společnosti Britannis tvrdí, že řidiči BMW jsou v porovnání s ostatními účastníky silničního provozu považováni za horší. Je to způsobeno hlavně agresivním stylem jízdy. Řidiči BMW podle studie často přeceňují sílu svého automobilu.

Nejznámějším zástupcem frajerů v bavoráku je zřejmě Marek Půček Ten v létě 2014 sedl do svého BMW opilý a rozjel se noční Prahou. Cestou smetl teprve jedenadvacetiletou Marušku a zabil ji. Dostal 7 let, ale po pěti ho propustili...

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy