Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Houslistka Muzikářová (47) promluvila o mateřství na prahu padesátky: Tři děti jsou frkot, chtěla bych ale další, říká

+ Další 4 fotografie

Nedílná součást smyčcového tria Inflagranti Markéta Muzikářová se před půl rokem stala trojnásobnou maminkou, a jak sama připouští, tolik dětí v domě už dá celkem zabrat. Známá houstlistka v rozhovoru pro eXtra.cz promluvila o čtvrtém dítěti a přiznala, že přemýšlela o adopci. 

Diamantový prsten

Houslistka Markéta Muzikářová se v loňském roce stala již trojnásobnou maminkou a společně se všemi jejími ratolestmi jsme ji potkali na předpremiéře pohádky Zoubková víla. Zatímco její prostřední potomek na první vypadlý mléčný zoubek teprve čeká, známá hudebnice zase s napětím očekává, kdy začnou jejímu nejmladšímu synkovi zoubky růst.

"Šest měsíců a pořád nerostou," posteskla si Markéta. "Tady hlavně čekám já, protože ten, kdo objeví první zoubek u miminka, dostane diamantový prsten. To je taková tradice. Já jsem za první ani za druhé dítě zatím žádný nedostala, a tak si to chci alespoň u toho třetího u manžela prosadit. A já ho hlavně najdu - ten zub," dodala se smíchem.

Ačkoli je rok 2023 teprve na začátku, má Markéta pořádně nabitý diář, a i když je ráda, že se po covidovém období vrací vše do normálu, jako máma tří dětí to vůbec nemá jednoduché. "Manžel určitě pomáhá, ale ve třech se to nedá, hlavně objezdit všechny kroužky a tři děti, to už je náročný, takže se bez mučení přiznávám, že jednou týdně máme chůvičku a pomáhá mi paní na hlídání k větším dětem, která mi pomáhá, když zrovna hraju," prozradila zakladatelka hudebního tria Inflagranti, která o svém pracovním nasazení často informuje i na svém Instagramu. "Tři děti jsou frkot, ale je to strašně fajn," dodala.

Přemýšleli o adopci

Že by si s manželem pořídili ještě čtvrté dítě, si prý představit umí. "Manžel vtipkoval, že by chtěl ještě čtvrtý a já se přiznám, že bych taky chtěla, ale v mém věku už by to asi nešlo. Rodit v devětačtyřiceti, v padesáti, je náročný, ale kdo ví, možná jo," řekla Muzikářová, která před narozením prostředního dítěte uvažovala o adopci.

"Když nám nešlo druhé dítě, byli jsme v pořadníku a měli jsme zažádáno o péči, takže si to umím představit, ale je pravda, že moje tři děti mě hodně vytěžují. Možná až budou starší, tak moc ráda takhle pomůžu, ale teď zrovna na to ta chvíle není," uvedla usměvavá zrzka. "Adopce je velice vážný krok, a tak jsem ráda, že se nám nakonec povedlo vlastní," dodala Muzikářová, která nakonec otěhotněla přirozenou cestou bez pomoci lékařů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy