Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

HOUBOVÁ MAPA: Konečně začaly pořádné žně! Kde nyní houbaři nasbírají plné košíky?

Výskyt houbiček v Česku.
+ Další 2 fotografie
Kvůli dlouhotrvajícímu vedru panovaly obavy, zda letos vůbec houby porostou. S příchodem září už můžeme radostně zavolat, že houbové hody jsou tady. Kde najdete ty nejlepší úlovky?

Už to vypadalo, že letos budou mít houbaři hodně slabou sezonu. Jenže po tropických vedrech trochu zapršelo a houby se probudily. A platí staré houbařské pravidlo: tam kde zapršelo více, je hub hodně. Tam, kde to s deštěm bylo slabší, je menší i houbová úroda.

Také platí, že houby rostou v horských oblastech. Ve vyšších oblastech jsou mlhy a voda, proto zde houbaři mohou hřiby a další krasavce doslova kosit po kilech.

Parádní úlovky houbaři hlásí ze Šumavy, z Brd a nebo z Orlických hor. Křemenáče nyní najdete hodně na březích řek a nebo někde u rybníka.

Během víkendu má pršet a zároveň se teploty budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. To jsou podle mykologů ideální podmínky. Takže toulání po lese by mělo být ideálním víkendovým programem.

Podívejte se na krásné houby do fotogalerie.

Mohlo by vás zajímat

Další články