Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Houbařské šílenství vypuklo: Tyhle krasavce teď v lese určitě najdete

Houbařská sezona je v plném proudu! Krásné kousky najde i malé dítě!
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Houbařská sezona začala dřív než loni a už je v plném proudu. A Češi jako vášniví houbaři už vyrazili na lov. A jsou nadšení. Domů si nosí koše plné, protože najít teď můžete opravdu všechno.

Pokud jste vášniví houbaři, tak jste letos už vzali košíky do ruky a vyrazili na sběr hub do lesa. Počasí je totiž ideální, a tak jste určitě už pár krásných kousků našli. Rostou totiž už skoro všechny běžné letní druhy hub. Například žampiony, hřiby, holubinky nebo muchomůrky růžovky.

Pokud ale se sbíráním hub teprve začínáte, nebude úplně od věci, když si s sebou vezmete atlas hub. Některé jedlé houby jsou lehce zaměnitelné s těmi jedovatými, a tak se může stát, že si domů přinesete něco úplně jiného, než si myslíte.

Třeba taková muchomůrka růžovka je lehce zaměnitelná s muchomůrkou tygrovanou, která je prudce jedovatá. Pokud si tedy nejste jisti, raději houbu nechte na svém místě.

Většina z nás miluje žampiony na všechny způsoby, ale pozor! Žampion také můžete lehce zaměnit s jedovatou houbou pečárkou zápašní. Ta je totiž lehce jedovatá, a tak byste po její konzumaci nejspíš museli vyhledat lékaře. Dávejte si pozor i na hřiby kováře nebo hřiby koloděje, které když se překrojí, tak modrají. A můžou vám způsobit trávicí potíže.

Nezapomeňte nasbírané houby správně tepelně zpracovat, ať si na nich v klidu pochutnáte. Pokud jste na houbách ještě nebyli a teprve se chystáte, tak vám můžeme popřát jen hodně štěstí. A vaše úlovky nám posílejte na adresu naší redakce extra@redakce.cz.

Související články

Další články