Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Hoštice 40 let od premiéry Slunce, seno, jahody: Některá místa byste poznali jen stěží

Hoštice po 40 letech.
Zdroj: Filmová studia Barrandov/Pavel Dvořák/eXtra.cz/koláž
Předchozí Další
+ Dalších 41 fotografií
hoštice

Slunce, seno, jahody oslavilo 40 let od premiéry. Letní komedie je bezesporu spjata s malebnou jihočeskou vesnicí, a to Hošticemi. Jak zachytili fotografové eXtra.cz, ačkoli uplynuly čtyři dekády, některá místa zůstala stále stejná, jiná byste naopak skoro nepoznali. 

V Hošticích bylo o víkendu veselo. Letní komedie Slunce, seno, jahody oslavila 40 let od premiéry a do jihočeské vesnice nedaleko Volyně se sjely tisíce lidí, aby si prošly filmová místa, setkaly se s představiteli hlavních rolí či s režisérem Zdeňkem Troškou. Fotografové eXtra.cz pro vás zaznamenali, jak vypadá slavná filmová obec dnes.


Náves byste bezesporu poznali, ta zůstává v mnohém nezměněna. Pokud byste se však přesunuli k zámku, který ve filmu sloužil jako radnice, kde úřadoval ztřeštěný Evík v podání Jaroslavy Kretschmerové, nejspíše by vám chvíli trvalo, než byste místo poznali. Po dokončení rekonstrukce má zámeček novou červenou fasádu. Veřejnosti je ale přístup do areálu zakázán.

Doporučené video: Zdeněk Troška zavzpomínal na natáčení Slunce, seno, jahody:


Nezastavujeme, máme zpoždění!

Pamatujete na legendární hlášku "Hoštice, ale nezastavujeme, máme zpoždění, vystoupíte si až ve Volyni!"? Zastávka, kde vlak vždy jenom přibrzdil a lidé z něj museli vyskakovat za jízdy, se téměř nezměnila a poznali byste ji bez větších obtíží. Které místo se naopak změnilo k nepoznání, je místní hospoda. Budova byla zrekonstruována a její fasáda je v současné době modrá.


Malebná vesnice je srdcovou záležitostí i pro režiséra Trošku, který si zde postavil domeček. Bydleli zde i jeho rodiče a on měl hned jasno, kde se bude úspěšná trilogie natáčet. Ke vzpomínkám z natáčení se dodnes rád vrací. "Byla to třikrát krásná léta. Brali jsme to jako takový hezký prázdninový program. Všichni jsme se znali, hráli jsme si s tím. Když zalezlo sluníčko, tak jsme počkali, nikam se nechvátalo a byla to úžasná atmosféra," přiznal v rozhovoru pro eXtra.cz.

Na další filmová místa se můžete podívat v galerii.


Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy