Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Hospody mají utrum: O jejich otevírání rozhodne vláda 7. května, řekl Andrej Babiš

Zdroj: archiv
rozvolňování
V pondělí odpoledne se opět sešla vláda, aby projednala situaci kolem koronaviru. S uvolňováním začala vláda před Velikonocemi, kdy otevřela stavebniny a hobby markety. Minulý týden se k nim přidaly farmářské trhy a řemesla s provozovnou. Od pondělí mohou být otevřené knihovny, fitness centra, autoškoly a všechny provozovny do 2500 m². Jak to ale vypadá, tak hospody, restaurace a bary mají momentálně smůlu. O jejich dřívějším otevření vláda prozatím nerozhodla.

„O dalším rozvolňování opatření rozhodne vláda 7. května, tak jsme se dohodli na vládě,“ řekl iDNES.cz premiér Andrej Babiš (65). Premiér v současné době počítá s tím, že hospody, kavárny nebo restaurace budou moct otevřít venkovní zahrádky od 11. května.

K uvedení hospod a restauračních zařízení do plného provozu by mělo dojít 27. května. „My budeme muset vyhodnotit, zda při rozvolňování nebude docházet k nějakým problémům. Ten virus tady je a nezmizel,“ upozorňuje náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Nouzový stav má v současné době trvat do 30. dubna. Už zítra ale bude vláda žádat Poslaneckou sněmovnu o podporu pro prodloužení nouzového stavu do 25. května. „Já se budu ptát, jestli opravdu musí být otevřeny restaurace v tomto termínu, jestli to nejde dříve,“ řekl v neděli v ČT ministr zemědělství Miroslav Toman.

Související články

Další články