Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hospody mají utrum: O jejich otevírání rozhodne vláda 7. května, řekl Andrej Babiš

Hospody mají utrum: O jejich otevírání rozhodne vláda 7. května, řekl Andrej Babiš
Zdroj: archiv
rozvolňování
V pondělí odpoledne se opět sešla vláda, aby projednala situaci kolem koronaviru. S uvolňováním začala vláda před Velikonocemi, kdy otevřela stavebniny a hobby markety. Minulý týden se k nim přidaly farmářské trhy a řemesla s provozovnou. Od pondělí mohou být otevřené knihovny, fitness centra, autoškoly a všechny provozovny do 2500 m². Jak to ale vypadá, tak hospody, restaurace a bary mají momentálně smůlu. O jejich dřívějším otevření vláda prozatím nerozhodla.

"O dalším rozvolňování opatření rozhodne vláda 7. května, tak jsme se dohodli na vládě," řekl iDNES.cz premiér Andrej Babiš (65). Premiér v současné době počítá s tím, že hospody, kavárny nebo restaurace budou moct otevřít venkovní zahrádky od 11. května.

K uvedení hospod a restauračních zařízení do plného provozu by mělo dojít 27. května. "My budeme muset vyhodnotit, zda při rozvolňování nebude docházet k nějakým problémům. Ten virus tady je a nezmizel," upozorňuje náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula

Nouzový stav má v současné době trvat do 30. dubna. Už zítra ale bude vláda žádat Poslaneckou sněmovnu o podporu pro prodloužení nouzového stavu do 25. května. „Já se budu ptát, jestli opravdu musí být otevřeny restaurace v tomto termínu, jestli to nejde dříve,“ řekl v neděli v ČT ministr zemědělství Miroslav Toman.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy