Skupina se dala dohromady v roce 1993 poté, co byl v novinách vyhlášen konkurz na novou irskou kapelu pod dozorem Johnyho Logana, který stál i za Westlife aj. Nakonec byla vybrána pětice chlapců Keith Duffy, Michael Graham, Ronan Keating, Shane Lynch a Stephen Gately a začala se psát historie jedné z nejúspěšnějších irských skupin vůbec.

Hned debutové album Said and Done bylo úspěšné a o klucích věděl každý všechno. Tak jako v případě každé chlapecké kapely i v jejich případě se mohly ženy a dívky zbláznit. Milovaly je tak moc, že kdyby jim jeden řekl, ať skočí z okna, ony by to udělaly. Byla to doslova mánie.

Vše, na co kluci sáhli, bylo úspěšné. Každý singl dobyl vrchol britské a irské hitparády a kluci se předháněli na prvním místě s Westlife a dalšími. V Irsku byla ale jejich fanouškovská základna tak silná, že je mohlo máloco a málokdo překonat.

Devadesátky boybandům přály, rok 2000 už ne. Takže i hoši si řekli dost a dali si na pár let pauzu a snažili se najít nový směr, jakým se vydat. Málokdo by jim ještě věřil slova v písničkách o holkách, lásce aj., když i oni mezitím zestárli a začali hledat sami sebe. Dohromady se dali v roce 2007 původně jen kvůli pár vzpomínkovým koncertům. Úspěch byl ovšem tak velký, že se hned vrhli do nahrávání nových singlů a celých alb, které se opět setkaly s úspěchem.

Nejtěžší bylo pro skupinu, když zemřel jeden z nich. Bratr, jak o něm ostatní členové mluví, Stephen Gately byl nalezen mrtvý ve 33 letech. Skupina i přesto nahrála album Brother věnované právě památce Stephena.

I když už není o Boyzone dnes tolik slyšet, koncertují i nadále. Sláva z let devadesátých se už ale určitě nevrátí, alespoň neupadli v zapomnění úplně. A jak jsou na tom členové v soukromí?

Keith Duffy je ženatý a má dvě děti, z nichž jedno trpí slabým autismem.

Michael Graham je ženatý od roku 2004, se současnou manželkou má jednu dceru, z předchozího vztahu má také dceru.

Ronan Keating jako jediný dokázal uspět i bez kapely. Cokoli vytvořil sám, sklidilo úspěch. Osobní život už tak dobrý nebyl. V roce 1998 se oženil s irskou modelkou, společně mají tři děti, ale letos se stihli rozvést a Ronan se opět oženil.

Shane Lynch je podruhé ženatý a zpěvák vychovává dvě dcery. Byl si nejblíže se zesnulým Stephenem Gatelym. Jeho dvě sestry slavily úspěch v hudební skupině B*Witched. Je dobře, že „bratři“ stále drží při sobě a stále jim to zpívá.