Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Horší než masožravý krokodil? V Česku zabíjí lidi nová levná droga. Je 40× silnější než heroin!

Drogy zabíjejí.

Na Ostravsku se rychle rozšiřuje nová droga. Je 40× účinnější než heroin a lidé se na ní stávají rychle závislí.

Loni kvůli ní zemřel otec tříletého dítěte. Muž, který mu drogu prodal, má dnes soud, píše blesk.cz.

Fentanyl je syntetický opiát, který se v medicíně používá k tišení bolesti a při anestezii. Jinak je to ale silně návyková droga velmi podobná heroinu. Prášek bývá často doplněn o paracetamol nebo kofein kvůli dosažení hnědé barvy, jakou má heroin. Droga se k nám dostala před pár lety ze zemí bývalého Sovětského svazu. Velmi rozšířená je například v Estonsku.

Z východu pochází i šílenost zvaná krokodil, kterou narkomani začali užívat kvůli levné ceně. To, že jim začíná postupně upadávat maso, si uvědomí, až když je pozdě.

Droga fentanyl se získává synteticky z transdermálních náplastí k tišení bolesti, které jsou pouze na speciální recept s modrým pruhem. Smrt může způsobit už dávka 2 mg, navíc se dá gram sehnat v rozmezí 1200–2000 Kč.

Při předávkování se zpomaluje srdeční frekvence, tělo se svírá v křečích, začíná otékat mozek a vy to všechno cítíte, dokud nevydechnete naposledy.

Související články

Další články