Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Horoskop pro Česko od Michaely Kudláčkové: Dějí se věci nehezké, ale dochází k očistě

Horoskop pro Česko od Michaely Kudláčkové: Dějí se věci nehezké, ale dochází k očistě
Zdroj: Martin Pekárek / CNC / Profimedia
ASTRO
Ve středu slavíme Den vzniku samostatného československého státu a astroložka webu eXtra.cz Michaela Kudláčková připravila věštbu pro celou republiku. Co nás tedy čeká a nemine?

Uvažovala jsem, jak nejlépe v úvodu článku pozdravit a napadá mě oprášit již málo používané, ale momentálně aktuální, zdravíčko, čtenáři. A protože tento horoskop je sváteční, tak také zdravíčko Česká republiko!

Dvě energetické roviny

Astrologicky se tento svátek pro nás i pro republiku ponese ve dvou energetických rovinách Nazvala bych to asi tak, že se může stát dost věcí, které budou negativní, ale v dlouhodobějším výsledku jsou pozitivní, nebo rozhodně prospěšné, což ale v tu danou chvíli nemusíme vidět, nebo si to uvědomovat.

A to jak v bublině našich soukromých životů, tak i pohledem státu, vlády, společnosti a republiky jako celku.

Zkusím to rozebrat tak, abyste tomu porozuměli.

Po praktické rovině, ale také po zdravotní a ekonomické nám to zkomplikují dvě kouzelné kvadratury poměrně zásadních planet. Těmi jsou Slunce, které zastupuje bytostnou podstatu, systém „já, moje místo na slunci“ a společnost jako takovou a Saturn, který je mentor a neúprosný předhazovač skutečné, nepřikrášlené pravdy. Saturn také zastupuje pravidla, zákony, tělesnou schránku a normy.

To znamená, měli bychom si dnes dát pozor na sebe a svoje zdraví, kde platí ono známé „s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu“, tedy jen to, na co mám a i to s mírou, protože tím kvadrátem jakoby to slunce může chtít něco, na co ve skutečnosti nemáme.

Současně může být tento aspekt o pravidlech, zákonech a státu jako takovém z toho globálního úhlu. A tam je to o tom, že něco není možné, nebo není ochota něčemu vyhovět...

Vzhledem k tomu, že tento aspekt je takzvaně separační, což znamená, že dobíhá a již se projevil, nemusí se jednat o nic nového, co je neprůchodné, ale něco, co prostě jen neprůchodným zůstane. To může být o již zrušené státní ceremonii na straně prezidenta. Čili jakoby se nic nezmění, ale už o tom víme a může to rezonovat dnes hodně.

Ne tak je to ale u dalšího aspektu, a proto jsem /jako jediný/ uvedla i tento separační, protože přímo souvisí s aspektem takzvaným aplikačním a tím je kvadrát mezi Merkurem a rovněž Saturnem.

Merkur jako velký zasahovač

A to by už něco nového přinést mohlo. Merkur zastupuje komunikaci, sdělení, úřady, média... V našich soukromých životech pak zprávy, písemnosti a jakoukoli formu sdělení, plus oblast intelektuální, rozumovou... To všechno je kvadrátem Saturna posláno do roviny - problém.

My bychom se mohli ze strany vlády, potažmo médií dozvědět jakousi zamítavou informaci, nebo postoj, což bychom globálně mohli vnímat jako negativní, nebo problematickou. S ohledem na další aspekt, kterým je opozice (neschopnost se domluvit) Slunce a Uranu, mohla by to být zpráva překvapivá, zvratová, nebo vylučující nějaký postoj či předpoklad vývoje, který byl dosud. Nějak to vypadalo, na něco to ukazovalo, ale bude to jinak. A hotovo (AD ten neúprosný Saturn).

Po rovině naší soukromé bubliny: Měli jsme jet někam, ale nepojedeme, měl někdo přijet, ale nepřijede, někam nás nepustí, i když se to před tím řeklo, něco jsem slíbil, ale nejde to a podobně. Nebo naopak. Nechtěli jsme, ale musíme.

Po té vládní rovině mě napadá a berte to jako příklad, ne žádné dogma, protože astrologie tak konkrétní není a může to být cokoli jiného, že by třeba pan Zeman přišel s tím, že nového ministra nejmenuje, protože... Prostě proto. AD Saturn a Pluto, tedy zákon z pozice moci.

A teď se dostanu k tomu pozitivnímu a také ke zmíněné planetě (pro astrologa stále planetě) Plutu a také Jupiteru. Všechny ty výše uvedené věci, které se zdají být negativní, nebo zásadní část z nich, tedy jakýsi koncový výstup, může a dost patrně bude ve výsledku pozitivum. A to zařídí dva zásadní aspekty.

Jupiterova konjunkce vůči Saturnu a Jupiterova konjunkce vůči Plutu. Tedy v soukromé bublině to může znamenat, že za pár dnů řekneme, ještěže jsme nejeli, ještěže někdo nepřijel, ještěže to nešlo, prostě ještěže to takhle dopadlo. V té komplexní státní si na výstup možná počkáme déle, ale dočkáme se taky.

V těch soukromých bublinách je to lépe vidět.

Lilith a její moc

No a zmíním ještě jeden aspekt, který by mohl být zajímavý spíše pro naše interní životy, než jaksi pro stát. Je to kvinkunx mezi Lilith (Černá luna) a Venuší. Ne, každý astrolog věnuje kvinkunxu výraznou pozornost, ale třeba pro Keplera zásadní byl a já s ním také občas pracuji. V našem případě bude v tu chvíli aplikační a tak nám za zmínku stojí. Lilith má v horoskopu každý, prostě tam je. Znamená, podle toho, kde je, něco s čím se musíme potýkat, co je problém a podobně. Kvinkunx je pak aspekt, který mluví o jakémsi odcizení, znejistění ale nikoli trvalém.

Je to, jako když se někomu, nebo něčemu najednou vzdálíme. Často funguje kvinkunx jako výzva odpovědět na otázku Tedy mezi Lilith a Venuší to může znamenat, že 28. říjen před nás postaví tento model po rovině ženské, mateřské, partnerské a hned záhy nabídne i odpověď tím, že tohle téma vůbec otevře a položí na stůl.

Chci být matkou?

Ano, protože …

Proč jsem si tě vůbec brala?

A tak dále…

Přeji vám všem především hodně zdraví, protože jak vidno, ono tam všechno začíná a končí!

Všechno nejlepší, republiko!

Michaela Kudláčková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy