Kachna (21. 4.-21. 5.)

Zástupci kachen jsou neuvěřitelně jemné a rodinné bytosti. Milují rodinu, harmonii a pohodu. Jak kachna potřebuje kolem sebe svá mláďata, tak vy potřebujete být prospěšní všem lidem ve svém okolí. Jste velmi přátelští a vaší velkou výhodou je schopnost odpouštět. Jste empatičtí, a tak se umíte naladit na všechny okolo a pochopit jejich starosti a problémy. Nebudete se sice řadit mezi kariéristy, ovšem lepší rodič se jen těžko hledá.

Straka (22. 5.-21. 6.)

Tak s vámi je opravdu oříšek nedojít do konfliktu. Jste průbojní, drzí a nebojíte se tvrdě vyjadřovat své názory. Chybí vám jemnost a empatie, měli byste si opravdu dávat pozor na své zobáčky, Straky. Na druhou stranu jste velmi zábavní a nemáte problém proniknout do každé společnosti. Máte schopnost lidi naprosto pobláznit a ovládnout. Pokud se naštvete, neznáte bratra.

Orel (21. 3.-20. 4.)

Mocný dravec a král všech ptáků zastupuje tyto jarně nabité osobnosti. Jde o silné, energické a dravé osoby. Nemají problém splnit jakýkoli úkol, vykonat jakoukoli práci ani zastoupit jakoukoli pozici. Více než vědomostmi ovšem vládnou sebedůvěrou a odhodlaností. Dokážou se nadchnout pro tisíce úkolů a pak mají problém vše kvalitně splnit. Jde ovšem o průbojné a velice silné osobnosti. Lidé narození v tomto znamení nemají hnízdící pudy, a tak pro ně rodina nepředstavuje nic nepostradatelného.

Labuť (22. 6.-22. 7.)

Ladná krasavice, na kterou je radost pohledět. Ne nadarmo jste považováni za ukázku ctnosti a krásy. Jste lidé rozdávající radost a lásku už jen svou přítomností. Čiší z vás neuvěřitelná pozitivní energie, kterou jste schopni dokonce léčit nešťastné lidi kolem sebe. Jste velmi zásadoví a věrní, rodinu vnímáte jako dar, který pečlivě střežíte. Jedinou vaší nevýhodou je plachost a neprůbojnost, na kterou vás vaše okolí může dostat do slepé uličky.

Páv (23. 7.-22. 8.)

Stejně jako páv jste i vy bytostí pyšnou, průbojnou a vznešenou. Víte o svých kvalitách, které dokážete proměnit ve svůj prospěch, a to přesně ve vhodnou chvíli. Nic vás jen tak nerozhodí a je prakticky nemožné vás urazit. Jste bytostí hrdou, ovšem rozhodně ne zlou. V kolektivu jste oblíbeni a dost často ji právě vy vedete. Mohli byste se naučit trochu empatii a občas tolik nepreferovat sami sebe a pomoci druhým, schopní jste na to dost.

Kondor (23. 9.-23. 10.)

S největší pravděpodobností patříte mezi introvertní bytosti, které nepotřebují být středem pozornosti. Stejně jako kondoři, kteří vaši skupinku reprezentují, jste i vy stabilní, vyrovnaní a vaším jediným cílem je tiše splynout s celkem a žít si šťastným nevýrazným životem. Plně otevřít se dokážete jen zlomku osob, ovšem v kolektivu jste oblíbeni a opěvováni.

Vrána (24. 10.-22. 11.)

Vrána je lehce obávaným ptákem, který budí respekt a nahání strach. I vy působíte autoritativně, mysticky, tajemně a pro okolí zvláštně, právě proto nebudete patřit k oblíbeným a vyhledávaným společníkům. Nedá se vám ovšem upřít vaše chytrost a schopnost, která je stejně jako vy sami děsivá. Co si vezmete do hlavy, to vyjde. Jste schopni čehokoli a nic vás nezastaví.

Sokol (23. 11.-21. 12.)

Tak vy si ten život opravdu umíte užít. Jste energičtí, zábavní, nezávislí. Život berete na lehkou váhu, a tak nemáte respekt před nikým. Důležitá je pro vás zábava a pocit svobody a volnosti. Rádi přelétáte z jedné činnosti na druhou i z jedné postele do druhé, a proto nebudete patřit mezi ty nejstabilnější partnery. Ovšem díky vaší vášnivosti patříte rozhodně k prvotřídním milencům.

Sup (22. 12.-20. 1.)

Stejně jako sup, ani vy nepatříte k nejoblíbenějším lidem. Necháváte si rádi od ostatních velký odstup a moc se neprojevujete. Pokud ovšem někdo dokáže do vašeho tak trochu podivného světa proniknout, zahrnete ho přátelstvím i láskou. Jste cílevědomí, pracovití a pod drsnou skořápkou i velmi milí lidé. Zahřejte trochu své srdce a buďte přístupnější.

Vrabec (21. 1.-20. 2.)

Vrabeček je malý, rychlý a nenápadný pták, a tak i vy jste všude a nikde. Máte o všem přehled, ovšem do ničeho se nijak nehrnete a nezapojujete, pouze mapujete terén. Patříte mezi bystré, přátelské a tolerantní lidi. Potřeba společnosti je pro vás velmi silná a největším strašákem je samota.

Hrdlička (23. 8.-22. 9.)

Čistota, nevinnost, jemnost, přesně tato slova vás vystihují v té největší podstatě. Patříte mezi přátelské bytosti, které vyznávají dobré mravy a podle těch se také řídí a jednají. Není tedy divu, že od Hrdličky nikdy nepřijde žádný podraz, naopak dokáže v minutě dodat stabilitu a odvahu všem, které má ráda.

Sova (21. 2.-20. 3.)

Není rozhodně překvapení, že po vaší reprezentantce nesete moudrost a schopnost čehokoli. Dokážete způsobit rozruch i životem proplouvat nenápadně. Přesně podle toho, jak se vám to hodí. Jste velmi komplikovaní a možná proto nepatříte k těm nejoblíbenějším lidem. Konkurenci ve vás vidí téměř každý.