Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Počasí Jana Paurová Bohumín

Nejnovější kauzy

Horoskop: Bojujte proti nemocem přírodou. Pro raka mátu, rozmarýn pro vodnáře

Některé bylinky mají velmi uklidňujících účinky. To vám pomůže
lépe spát.
Zdroj: profimedia
Každý člověk bývá v životě nemocný. Jednotlivá znamení zvěrokruhu ale inklinují k různým nemocem. Není nic lepšího, než využít matičku přírodu a zničit onemocnění pomocí ní. Poradíme vám, jaké bylinky k vám sedí.

BERAN (21. 3. až 20. 4.)

Berany trápí bolesti hlavy a občasná nervozita. Ke zklidnění i na migrény jsou vhodné chmelové šišky, zalijte je horkou vodou a pijte jako čaj. S nachlazením Berana zatočí odvar z černého bezu a čaj z lipového květu.

BÝK (21. 4. až 21. 5.)

Znamení Býka mívá problémy s trávením a bolestmi v krku. Pro dobré zažívání se doporučují fenykl, máta a mateřídouška. Na Býkův bolavý krk zabere šalvěj, ideálně ji kloktejte, případně popíjejte ve formě čaje.

BLÍŽENCI (22. 5. až 21. 6.)

Blíženci by si měli dávat pozor na záněty dýchacích cest, při jejich onemocnění si dejte čaj z mateřídoušky, na kašel je zase výtečný nálev z podbělu. Pocuchané nervy Blíženců utiší meduňka nebo kozlík lékařský.

RAK (22. 6. až 22. 7.)

Zrozenci Raka trpí zažívacími potížemi, což nezřídka zapříčiňuje jejich křehká psychika. Na žaludeční nevolnosti a špatné trávení se dá Rakovi poradit mátový a jitrocelový čaj, na uklidnění je pak výborná meduňka.

LEV (23. 7. až 22. 8.)

Lvi si stěžují na obtíže se srdcem a vysoký krevní tlak. Srdce a cévy posílí čaj ze srdečníku a kopřivy, tlak sníží ibišek a hloh. Problémy Lva s játry a žlučníkem zmírní ostropestřec, pelyněk i pampeliška.

PANNA (23. 8. až 22. 9.)

Znamení Panny je náchylné k onemocněním trávicího ústrojí, na něž spolehlivě zabírají anýz, bazalka a heřmánek. Když se Panna dostane do stresu a napětí, nechť si uvaří čaj z majoránky nebo levandule.

VÁHY (23. 9. až 23. 10.)

Váha se nerada rozhoduje a špatně snáší stres, což se odráží na činnosti ledvin. Při ledvinových obtížích pijte urologický čaj či nálev ze zlatobýlu a jalovce. Váhy zklidní mučenka, k pohodě přispěje mateřídouška.

ŠTÍR (24. 10. až 22. 11.)

Zrozenec Štíra má problémy s vylučovacími a pohlavními orgány. Na ženské potíže účinkují kontryhel, heřmánek a sporýš, na prostatu je skvělý zlatobýl. Zlobí-li Štíry vyšší tlak, potom sáhněte po česneku.

STŘELEC (23. 11. až 21. 12.)

Střelci by si měli dávat pozor na trávení a játra. K tomu jim dopomůže pampeliška, pít ji můžete jako čaj nebo si její listy přidávejte do salátů. Střelcova játra zregeneruje odvar z ostropestřce, posílí je řepík a měsíček.

KOZOROH (22. 12. až 20. 1.)

Znamení Kozoroha nejvíce trápí bolesti kloubů, zubů a kožní nemoci. Vlasům a pokožce prospěje odvar z přesličky, bolavé zuby uklidní hřebíček. Při revmatismu lze Kozorohům doporučit březové koupele.

VODNÁŘ (21. 1. až 20. 2.)

Vodnáři mívají problémy s oběhovým systémem, křečovými žilami a křečemi v lýtkách. Pro povzbuzení krevního oběhu se používá rozmarýn. Na křečové žíly a křeče v lýtkách zabere u Vodnáře výtažek ze jmelí.

RYBY (21. 2. až 20. 3.)

Zrozenci Ryb inklinují k onemocněním jater a slinivky, zlobí je lymfatický systém, trpí úzkostnými stavy. Trávení upraví máta, na játra, slinivku a zlepšení metabolismu je vynikající slanobýl. Rybí nervy utiší čaj z hlohu.

Související články

Další články