Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hororové natáčení pohádky Tři oříšky pro Popelku: Hercům se dělalo zle z pachu rybiny

Pavel Trávníček a Libuška Šafránková v pohádce Tři oříšky pro Popelku.
Zdroj: Se souhlasem České televize
pohádka
Kultovní film Tři oříšky pro Popelku nesmí chybět každý rok o Vánocích na televizních obrazovkách. Češi tuhle pohádku doslova milují a všichni se jistě shodneme na tom, že Vánoce bez Popelky nejsou pořádné Vánoce. Málokdo ale ví, jak měli herci natáčení těžké. Nejvíc je trápil smrad rybiny, která byla cítit všude. O co vlastně šlo?

Jak pro Libuši Šafránkovou, tak pro Pavla Trávníčka to byly životní role. Dodnes oslovují statisíce českých diváků. Tři oříšky pro Popelku jsou populární i v zahraničí, pohádku milují třeba v Norsku nebo Rusku.

Princové

Ale málokdo tuší, že stačilo, aby se režisér Vorlíček špatně vyspal a obsazení mohlo vypadat jinak. Roli prince totiž neměl Trávníček jistou. Na Vorlíčkově seznamu byli ještě Jan Hrušínský a Jaroslav Drbohlav

Ten se nakonec objevil v roli princova pobočníka a Trávníček mohl navléknout královské punčocháče. Pro Trávníčka se nakonec režisér rozhodl ze dvou důvodů. Pomohla mu odlišnost od ostatních herců a taky vzhled zahraniční hvězdy.

Díky tomu dostal šanci, kterou rozhodně nepromarnil. Nedovedeme si představit, že by se do Šafránkové na plátně zamiloval princ v podání jiného herce. Málokdo ovšem ví, že v pohádce byl umělý sníh, který se vyráběl z rybí moučky.

Smrad

Když pak na umělý sníh z rybí moučky zasvítilo sluníčko, všude to hrozně smrdělo rybinou. Samotný Pavel Trávníček pak tvrdil, že lesy smrděly rybinou ještě další dva roky.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy