Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Hororové natáčení pohádky Tři oříšky pro Popelku: Hercům se dělalo zle z pachu rybiny

Pavel Trávníček a Libuška Šafránková v pohádce Tři oříšky pro Popelku.
Zdroj: Se souhlasem České televize
pohádka
Kultovní film Tři oříšky pro Popelku nesmí chybět každý rok o Vánocích na televizních obrazovkách. Češi tuhle pohádku doslova milují a všichni se jistě shodneme na tom, že Vánoce bez Popelky nejsou pořádné Vánoce. Málokdo ale ví, jak měli herci natáčení těžké. Nejvíc je trápil smrad rybiny, která byla cítit všude. O co vlastně šlo?

Jak pro Libuši Šafránkovou, tak pro Pavla Trávníčka to byly životní role. Dodnes oslovují statisíce českých diváků. Tři oříšky pro Popelku jsou populární i v zahraničí, pohádku milují třeba v Norsku nebo Rusku.

Princové

Ale málokdo tuší, že stačilo, aby se režisér Vorlíček špatně vyspal a obsazení mohlo vypadat jinak. Roli prince totiž neměl Trávníček jistou. Na Vorlíčkově seznamu byli ještě Jan Hrušínský a Jaroslav Drbohlav

Ten se nakonec objevil v roli princova pobočníka a Trávníček mohl navléknout královské punčocháče. Pro Trávníčka se nakonec režisér rozhodl ze dvou důvodů. Pomohla mu odlišnost od ostatních herců a taky vzhled zahraniční hvězdy.

Díky tomu dostal šanci, kterou rozhodně nepromarnil. Nedovedeme si představit, že by se do Šafránkové na plátně zamiloval princ v podání jiného herce. Málokdo ovšem ví, že v pohádce byl umělý sníh, který se vyráběl z rybí moučky.

Smrad

Když pak na umělý sníh z rybí moučky zasvítilo sluníčko, všude to hrozně smrdělo rybinou. Samotný Pavel Trávníček pak tvrdil, že lesy smrděly rybinou ještě další dva roky.

Související články

Další články