Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Hororová smrt: Žena (†26) sázela v lese stromky, roztrhal ji medvěd

Hororová smrt: Žena (†26) sázela v lese stromky, roztrhal ji medvěd
Zdroj: Profimedia
Útok medvěda

K obrovské tragédii došlo v kanadské Albertě, kde medvěd baribal rozsápal šestadvacetiletou ženu. Predátor na svou nic netušící kořist zaútočil, když zrovna sázela stromy. V oblasti jde už o třetí podobný případ za poslední měsíce.

K děsivému útoku došlo, když šestadvacetiletá Kanaďanka se skupinou spolupracovníků sázela v odlehlé oblasti stromy po těžbě dřeva. Jeden z nich se poté snažil medvěda zaplašit, což se mu podařilo. Pro ošklivě potrhanou ženu ještě stihl zavolat pomoc, bylo ale už příliš pozdě.

"Žena byla dopravena s pomocí spolupracovníka k vrtulníku, který ji převezl na letiště Swan Hills," řekl kanadskému tisku Troy Savinkoff, mluvčí společnosti RCMP, která v oblasti zajištuje zalesnění po težbě dřeva. Na letišti byla bohužel už žena prohlášena za mrtvou. Utrpěla totiž rozsáhlá zranění neslučitelná se životem.

Medvěda se podařilo odchytit

Do oblasti, kde došlo k útoku, se následně vypravila skupina určená pro odchyt divokých zvířat. Na místě objevila hned tři dospělé medvědy a podle vzorků DNA určila jednoho, který byl zodpovědný za brutální útok. Toho následně lovci usmrtili.

V oblasti došlo v posledních měsících hned k několika podobným útokům. David Lertzman, profesor z Calgary, byl na konci května zabit při útoku medvěda grizzlyho poblíž vesnice Waiparous. O tři týdny dříve 68letou ženu podobně rozsápal jiný grizzly ve stejné provincii Alberta.Související články

Další články